Türk Hava Kurumu’ndan Nefes Kesen Paraşüt Gösterisi

Türk Hava Kurumu’ndan Nefes Kesen Paraşüt Gösterisi
20 Nisan 2009

Türk Hava Kurumu (THK) vatandaşlara havacılığı sevdirmek ve kurumu tanıtmak amacıyla Çanakkale’de paraşüt gösterisi düzenledi.

Çanakkale Havaalanı’ndan kalkan Türk Hava Kurumu’na ait uçağa binen biri bayan 4 paraşütçü yaklaşık bin metre yükseklikten kendilerini boşluğa bıraktı. Vatandaşların da meraklı gözlerle takip ettiği profesyonel paraşütçüler yaklaşık 10 dakika içinde 18 Mart Stadyumunun santra çizgisinin bulunduğu bölüme başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Türk Hava Kurumu flaması ve Türk bayrağı ile Çanakkale semalarından 18 Mart Stadyumu’na inen paraşütçüler, Jandarmanın 170. kuruluş yıldönümü nedeniyle “Güveninizle Jandarma 170 Yaşında” yazılı pankartı da gökyüzünde dalgalandırdı.

Etkinlik ile ilgili açıklamalarda bulunan THK Çanakkale Şube Başkanı Metin Sarf, havacılığı sevdirmek ve kurumu en iyi şekilde tanıtmak amacıyla gerçekleştirdikleri gösterinin önemine değinerek, ?Etkinliklerimiz kapsamında gerçekleştirdiğimiz paraşüt gösterisi dışında ayrıca kurumumuza ait uçağımızla halkımız için ücretsiz tanıtım uçuşları da yapılacak. Amacımız havacılığı herkese sevdirmek? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir