Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Cezaevinde Konser

29 Eylül 2009

27 Eylül Dünya Turizm Günü kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürlüğü?nün ortaklaşa düzenledikleri etkinlikte, müdürlük bünyesinde oluşturulan Türk Sanat Müziği Korosu hükümlülere konser verdi.

E Tipi Kapalı Cezaevinde düzenlenen konserin açılış konuşmasını yapan sunucu İclal Hünerel koronun kuruluşu ve üyeleri ile çalışmaları hakkında kısa bilgiler verdi. Segah ve Hüzzam olmak üzere iki bölüm, 20 eserden oluşan konsere 20?si bayan, 80?i erkek 100 hükümlü katıldı. Zaman zaman duygulu, zaman zaman da neşeli dakikaların yaşandığı konserde koronun sosyal işler sorumlusu Nilgün Özkan ise bayan hükümlülere birer buket çiçek hediye etti. Etkinlikte Güzel Sanatlar Lisesi mezunu Özkan Karademir?in yaptığı klarnet şov hükümlülerden yoğun alkış topladı. Türk Sanat Müziği Korosu konserinin birinci bölüm sonunda, İlköğretim okulu, Açıköğretim Lisesi, Ezine Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Uygulamaları Bölümü ile çeşitli iş ve meslek dallarındaki kurs mezunlarına sırasıyla Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve vekili Profesör Doktor Yılmaz Akgün, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Metin Yerlikaya, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Özgür Sakarya, Cezaevi Savcısı Sertaç Kaplan, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Kadir Savcı, İl Müftülüğü Personel Şube Müdürü Hasan Narin, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Saygılı, Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi Müdürü Sevinç Gökhan, E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Sedat Tekin, Cezaevi Öğretmeni Murat Albayrak ve Koro Başkanı Muammer Tan belgelerini verdi.

Yaklaşık 3 saat süren konserin sonunda kapanış konuşmasını yapan Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, koronun söylediği şarkılarla gönül tellerini titrettiklerini ifade ederek, ?İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz ile Cezaevi Müdürlüğümüze böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür etkinlikler her zaman yapılır. Buradan emeği geçen herkesi ve koromuzu kutluyorum? dedi.

Argıç?ın konuşmasının ardından söz alan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Kadir Savcı ise Dünya Turizm Günü?nde koroları ile birlikte hükümlülerle bir araya gelmekten mutlu olduklarını belirterek, ?Her zaman bu etkinliklerimizle sizlerin yanındayız? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir