Türkan Saylan Tesisleri’nde Çalışmalar Hızlandı

27 Aralık 2018

Türkan Saylan Sosyal Tesisleri, Kültür Merkezi Binası ve Kütüphane Binası için 21 Aralık 2018 tarihli yapı ruhsat belgeleri düzenlendi. İlgili protokol kapsamında yapım çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığına aktarıldı.

Çanakkale Belediyesi Türkan Saylan Sosyal Tesisleri ve Eski Şehir Kütüphanesinin bulunduğu alana ilişkin 30 Aralık 2016 tarihinde Çanakkale Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında imzalanan protokol sonrasında yapılan işlemlerin ardından, Çanakkale Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün talepleri doğrultusunda uygulama projeleri teslim edildi.21 Aralık 2018 tarihli yapı ruhsat belgeleri düzenlenen alan Kültür ve Turizm Bakanlığına aktarıldı. Yani bundan sonra işlemler bakanlık tarafından yürütülecek.

Projeyle İlgili Bilgiler

1)Türkan Saylan Sosyal Tesisleri, Kültür Merkezi ve Kütüphane binasında ortak kullanımlı olan tek bodrum katta 2 katlı mekanik otopark ve diğer tesisat hacimleri düzenlenmiştir.

2) 22 Ada 83 Parselde yapılması planlanan Türkan Saylan Sosyal Tesisleri binasının kapalı alanları 2800,77 m², açık alanları 422,79 m² toplam alanı ise 3223,56 m² dir. Saçak Kotu ise 14.20m dir. Zemin katında tesis ve işletme olmak üzere iki ayrı Kafe-bar, 1.normal katında Kafeterya, restoran ve şehir kulübü, 2.normal katında ise Çok Amaçlı Salon ve Fuaye alanı bulunmaktadır.

3) 22 Ada 83 Parselde Türkan Saylan Sosyal Tesis Binasının arkasındaki alanda Kültür Merkezi Binası yer almaktadır. Binanın toplam alanı 5696,74 m² dir. Saçak kotu ise 18.50m dir.Zemin katında etkinlik alanları, kitap okuma alanları, sergi ve fuaye alanları, Okul öncesi ve çocuk bölümleri, 1.katında Okuma bölümleri, 2.katında Gençlik bölümü, 3.katında Yetişkin bölümü, 4.katında yine Yetişkin bölümü ve Çanakkale Savaşları Kent Kitaplığı bulunmaktadır.

4) 23 Ada 24 Parselde yapılması planlanan Kütüphane binasının toplam alanı ise 4975,69 m² dir. Saçak kotu ise 15.50m dir. Bodrum katıyla birlikte zemin katında 300 kişilik Çok Amaçlı Salon, 1.katında Bireysel ve Grup Çalışma alanları, 2. Katında Açık çalışma alanı ve kafeterya, 3. Katında Serbest Çalışma alanları bulunmaktadır.

Ayrıca Kültür Merkezi ve Kütüphane Binası 7.75m kotunda köprü ile bağlantılıdır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir