Türkçe Olimpiyatları Çanakkale Etkinlikleri Gerçekleşti

13 Haziran 2013

ÇAGİAD ev sahipliğinde ve 11’nci Uluslararası Dil ve Kültür Festivali adı altında 18 Mart Stadyumu’nda gerçekleşen Türkçe Olimpiyatları Çanakkale’de 25 bin kişiyi buluşturdu. Türkçe Olimpiyatları Çanakkale etkinliklerinde 20 ülkeden 67 çocuk sahne aldı.

Spor spikeri Ertem Şener’in sunuculuğunu yaptığı Çanakkale etkinliklerini Vali Ahmet Çınar, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Av. Mehmet Daniş ve Av. İsmail Kaşdemir, etkinliklere ev sahipliği yapan ÇAGİAD’ın Başkanı Hikmet Sezen, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülend Engin, çok sayıda belediye başkanı ile vatandaşlar izledi.

20 ülkeden 67 çocuğun sahne aldığı etkinlikte Türkçe şarkılar, şiirler ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Bir süre önce yaşamını yitiren Neşet Ertaş ve Müslüm Gürses gibi ünlü sanatçıların da eserlerinin seslendirilerek anıldığı gösterilerin sonunda bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, “İlk defa bu kadar büyük bir kalabalığa hitap ediyorum. Tabi burada şaşılacak bişey yok. Bu herkese nasip olmaz. Çünkü bu kadar bir kalabalığı toplamak zor bir iş. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Muhteşem bir müzik kültür ziyafeti sunuldu bize. Dünyanın dört bir yanından gelen genç kardeşlerimiz. Kendi dilimizle kendi şarkılarımızı söylediler. Bu güzel müzik ziyafeti ve etkinlik için genç kardeşlerimize teşekkür ederim” dedi.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir