“Türkiye Turizmi Bir Kez Daha Sırtından Hançerlenmiştir”

14 Ocak 2016

Çanakkale Turistik Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Akol Otel’de basınla bir araya geldi. ÇATOD adına konuşan Kemal Pazarbaşı, geçtiğimiz gün İstanbul’un göbeğinde yaşanan acı olayın Türkiye ve Çanakkale’de turizme vereceği zarardan endişeli olduklarını söyledi.

Artan terör olayları hakkında konuşan Çanakkale Turistik Otelciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Kemal Pazarbaşı “Sultanahmet’te yaşanan terör saldırısı sırtımıza saplanan bir hançer gibidir. Dünya’yı içten ve dıştan kemiren tüm terör ve şiddet olaylarını ve bunları destekleyen unsurların şiddetle kınıyor, en sert dille lanetliyoruz. Gerçekleşen menfur Sultanahmet terör saldırısında yaşamlarını yitiren 10 turistimize Allah’tan rahmet, yaralanan ve tedavi atında olan turistlerimiz ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Türkiye turizmi bir kez daha sırtından hançerlenmiştir. Dünya genelinde başta Paris, Lübnan, Mısır, Irak ve Suriye’de yaşanan terör olaylarına paralel, ülkemizde son 6 ay içerisinde meydana gelen Suruç, Ankara ve son olarak Sultanahmet Meydanı’nda sivilleri hedef alan terör saldırıları tüm Dünya’yı derinden etkilemiştir. Terör ve şiddet ile turizm, Dünya’da yan yana gelme ihtimali olmayan taban tabana zıt kavramlardır. Turizm camiası olarak gelişmeleri üzüntü ve büyük bir tedirginlik içinde takip etmeye devam ediyoruz” dedi.
2016 yılında turizm konusunda Çanakkale’nin acil eylem planı yapması gerektiğini de ifade eden Pazarbaşı, “2016 yılındaki ülkemiz turizmini doğrudan ilgilendiren riskler göz ardı edilmemelidir. Bu riskler, Tüm Dünya’da artan terör endişesi, özellikle Ortadoğu eksenli gelişen ve büyük yerleşim noktalarına sıçrayan terör tehdidi, Suriye’de ve Irak’ta devam eden iç savaş, Ortadoğu’da yaşanan yüksek gerilim, Rusya ile yaşanan yüksel gerilim, Rusya ile yaşanan siyasi ve ekonomik kriz, diğer BDT ülkelerinde yaşanan ekonomik kriz ve Rusya ile aralarında yaşanan krizler, Yunanistan ve Bulgaristan’da devam eden ekonomik daralmadır” dedi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir