Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda Çanakkale’ye 2 Madalya

Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda Çanakkale’ye 2 Madalya
16 Temmuz 2012

İÇDAŞ Spor Kulübü A takımı 4 yüzücüyle katıldığı Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda Çanakkale’ye 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandırdı.

12-15 Temmuz tarihlerinde İstanbul Enka Olimpik yüzme havuzu tesislerinde gerçekleştirilen ve Fenerbahçe, Galatasaray, Enka gibi yüzmede marka olan kulüplerin yanı sıra 9 Eylül Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Antalya Koleji, Avrasya, Denizkızı gibi 50’yi aşkın büyük kulübün 430 sporcuyla katıldığı yarışlarda İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Ayşe Selin Kavdır 100 m kurbağada 1:17.32’lik derecesiyle Türkiye 2.si ve 50 m kurbağada 35.67’lik derecesiyle Türkiye 3.sü olmayı başardı.

Madalyalarını Kürşat Tüzmen’in elinden alan Ayşe Selin Kavdır; yüzme sporuna 6 yaşında başladığını ve İÇDAŞ Spor Kulübünde sağlanan olanaklarla artık Türkiye’nin en iddialı takımlarından biri olma yolunda olduklarını belirterek “Türkiye Şampiyonasında Çanakkale’yi temsil etmekten ve yüzme branşında ulusal düzeyde başarı kazanmaktan çok mutluyum. Kulübüm, antrenörlerim ve ailemin bu başarıda büyük payı var. İÇDAŞ Spor kulübüyle yüzme sporunda artık Çanakkale gerçeği var. Takım arkadaşlarım da derecelerini geliştirdi. Hedefimiz altın madalya.” dedi.

Yarışlara katılan İçdaş Spor Kulübü A Takımı yüzücülerinden Buse Aygün 50m ve 100m serbest yarışında 4. ve 50m kelebekte Türkiye 5.si olmayı başarırken, Utku Bozoğlu ve Esin İrem Durdağ da derecelerini geliştirip finallerde yarışarak Çanakkale’yi başarıyla temsil ettiler.

İÇDAŞ Spor Kulüp Başkanı Fuat Erkan Tekin kulüp olarak ilk kez katıldıkları şampiyonada Çanakkale’ye gümüş ve bronz madalya kazandıran sporcuları kutlayarak “Çanakkale gençliğine güveniyoruz. Bu başarılarıyla gururlandık. Kulübümüzdeki disiplin ve çalışma ortamıyla Çanakkale’yi denizde ve rüzgarda geçilmeyen bir marka yapmak istiyoruz.” şeklinde açıklama yaparken yarışlara yüzme antrenörleri Engin Söylemezoğlu ve Nehir çakır nezaretinde katılan İÇDAŞ Spor Kulübü A Yüzme takımı bugün Çanakkale’ye döndü.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir