Türkiye’nin En Büyük İlahiyat Fakültesi İnşaatı Tamamlanıyor

Türkiye’nin En Büyük İlahiyat Fakültesi İnşaatı Tamamlanıyor
12 Eylül 2013

Şekerpınar mevkisinde yapımına başlanan ve içerisinde 1500 seyirci kapasiteli Kongre Merkezi, 5 katlı eğitim bloğu, geniş sosyal ve diğer ihtiyaçlara yönelik blok ve uygulama camii bulunduracak ve yaklaşık 35 bin metrekare gibi büyük bir alana sahip olacak İlahiyat Fakültesi Eğitim ve Uygulama Kompleksi’nde sona yaklaşılıyor.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Özdemir, Yapı İşleri Daire Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Güven Ünal ve inşaat yetkilileri ile birlikte inşaatında sona gelinen İlahiyat fakültesi yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Şehrin tartışmasız en büyük konferans salonu olacak ve 1500 kişilik kapasiteye sahip olacak olan ve 29 Ekim tarihinde bitirilmesi planlanan kongre merkezi hakkında Rektör Laçiner; “Bizi en çok heyecanlandıran kısımlardan birisi burası. Çanakkale’nin çok ciddi bir kongre merkezi ihtiyacı vardı. Burada bunu karşılamaya çalışacağız” şeklinde görüşlerini bildirdi.

İnşaat sahası hakkında kameralarımıza bilgiler veren Laçiner daha sonra hazırlık okulu, kütüphane, derslik ve amfi olarak yapılması planlanan binalarda incelemelerde bulundu.

[comu.edu.tr]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir