Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Türkiye’nin Tarihsel Kimliği” Semineri Tekrarlanacak

“Türkiye’nin Tarihsel Kimliği” Semineri Tekrarlanacak

Geçtiğimiz günlerde Simurg’un Sedası Seminerleri kapsamında düzenlenen “Türkiye’nin Tarihsel Kimliği” seminerinin yoğun istek üzerine tekrarlanacağı bildirildi. Etkinlik 29 Ekim Pazar günü saat 15:00’te Cafe Pascua’da.

Oral Toğa’nın konuşmacı olarak katılacağı seminerde Anadolu üzerinde son hakim güç olan Türkiye Cumhuriyeti ve halkının kimliğinin oluşum aşamaları konuşulacak:

“Coğrafyanın, üzerinde yaşayan halklara olan etkisi yadsınamayacak kadar büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle göç eden halkların kültürleri, geldikleri coğrafyanın şartlarıyla beraber belli bir dönüşüme uğrar. Örneğin, önceden tereyağıyla yapılan bir yemek zamanla zeytinyağıyla yapılmaya başlanabilir. Bu yeni halklar karşılaştıkları milletlerin müzik, edebiyat, siyaset vb. geleneklerini benimseyebilirler; fonetik yahut bazen gramer boyutunda dilde değişimler de gerçekleşebilir. Bütün bu eski gelenekler ve yeni gelenekler belli bir birikim meydana getirirler. Özellikle Anadolu coğrafyası binlerce yıldır böyle bir tarihsel ve kültürel birikime ev sahipliği yapmaktadır.
Bu seminerde Anadolu coğrafyası üzerinde yaşayan halkın kimliği oluşurken hangi aşamalardan geçtiği ve Anadolu üzerinde son hakim güç olan Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan halkın sosyoekonomik ve kültürel durumları ele alınacaktır.”

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir