uefa pro lisans kursu

10 Temmuz 2008

Çanakkale Dardanelspor Tesislerindeki UEFA Pro Lisans Kursu?na katılan 19 teknik adam, Leeds United’ın eski teknik direktörü Howard Wilkinson tarafından üst düzey profesyonel futbolcularla ve takımlarla etkin bir şekilde çalışmaya hazırlanıyor.

İlk ayağı 3-17 Ocak tarihleri arasında Antalya’da tamamlanan UEFA Pro Lisans Kursu’nun ikinci ve üçüncü ayakları Çanakkale’de gerçekleşiyor. Çanakkale Dardanelspor’un Barbaros Tesislerinde düzenlenen kurs seminer salonunda ve antrenman sahasında yapılıyor. Kurs eğitmeni Wilkinson seminer salonunda 2008 Avrupa Şampiyonası maçlarından alınmış örnek görüntüler üzerinde hücum ve savunmanın ne şekilde yapılacağını anlattı. Ardından Çanakkale amatör takımlarından Barbarosspor oyuncularının piyon olarak kullanıldığı uygulamalı antrenman gerçekleştirildi. Wilkinson kursiyerlere, bir teknik direktörün sezon öncesi kampında ve sezon içerisinde takımını başarıya taşıması için fiziksel, teknik ve taktik olarak neler yapması gerektiğini ayrıntılarıyla anlattı.

Çanakkale’deki UEFA Pro Lisans Kursu’nun 22 Temmuz tarihinde sona ereceği ve başarılı olanlara Pro Lisans Diploması verileceği, bu diplomayı almayan teknik direktörlerin ise 2010 yılından sonra yurt dışında takım çalıştıramayacakları öğrenildi.

Bu arada Antalya’daki kursa katılan milli takım antrenörlerinden Metin Tekin, Oğuz Çetin ve Müfit Erkasap’ın ise henüz Çanakkale’deki kursa katılmadığı görüldü. Kursiyer listesi 22 kişi gözükmesine rağmen aralarında Kamuran Yavuz ve Ümit Davala gibi isimlerinde bulunduğu İstanbul, İzmir, Samsun, Bursa, Antalya, Ankara ve Adana illerinden 19 teknik adam kursa katıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir