Uğur Uysal, Satranç Milli Takım Havuzu’na Seçildi

03 Şubat 2014

Türkiye’nin en önemli satranç organizasyonlarından biri olan Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’na Çanakkale’den katılan Uğur Uysal, 9 Yaş Genel kategorisinde başarılı performansının ardından Milli Takım Havuzuna seçildi.

Antalya Kemer’de 24-31 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleşen, 7-12 yaş arasında toplam 1456 sporcunun yarıştığı, 2013-2014 Türkiye Küçükler Şampiyonası ödül töreniyle sona erdi. Uğur Uysal, 9 Yaş Genel kategorisinde 9 maçta 7 puanla, 5-11 dereceleri paylaşarak dokuzuncu oldu ve 2014 Milli Takım Satranç Sporcuları Havuzu’na seçildi. Uysal geçen yıl da Milli Takım Havuzunda yer almıştı.

Türkiye Satranç Federasyonu Çanakkale İl Temsilciliği’nden yapılan açıklamada şampiyonaya Çanakkale’den 33 sporcunun katıldığı belirtilirken 7 Yaş Kızlar kategorisinde Aşkın Beliz Can, Nilsu Enç ve Fatmanur Esin, 9 Yaş Genel kategorisinde Ahmet Çağrı Ayengin ve 12 Yaş Genel kategorisinde Faruk Esat Ergin’in son turlara kadar Milli Takım Havuzu iddialarını sürdürerek gelecek için umut verdikleri ifade edildi.

Milli Takım Havuzu Hakkında
Satranç Federasyonu, 7-8-9-10-11-12 yaş gruplarında, her yıl bir kez, “Türkiye Küçükler Şampiyonası” düzenliyor. Türkiye’nin dört bir yanından bu yarışmalara katılan küçük satranççılar, dereceye girdikleri takdirde, Satranç Federasyonu’nun o yılki Milli Takım Havuzu’na giriyor. Belli zamanlarda yapılan kamplara çağrılan bu sporcular, Türkiye Satranç Federasyonu’nun antrenörlerince çalıştırılıyorlar ve federasyonun belirlediği bazı uluslararası satranç turnuvalarında da ülkemiz adına yarışıyorlar.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir