Ukraynalı Profesör Turuna Kaldığı Yerden Devam Ediyor

23 Haziran 2009

Ukrayna’nın Odesa limanından yaklaşık iki yıl önce dünya turuna çıkan ve Çanakkale Boğazı’nı geçtiği sırada olumsuz hava koşulu nedeniyle Çankaya burnunda kayalara çarparak zarar gören yelkenli teknesini 20 ayda onarabilen emekli Profesör Çernyşov dünya turuna kaldığı yerden devam ediyor.

Ukrayna Odesa Deniz Üniversitesi Gemi Makinaları bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, üç yıl önce emekli olan 68 yaşındaki Prof. Dr. Sergey Çernyşov, 7,50 metrelik teknesiyle çıktığı dünya turunda büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, ?Yaklaşık 20 ay önce Çanakkale Boğazı’ndan geçişim sırasında fırtınaya yakalandım. Bu sırada da teknem kayalıklara çarparak zarar gördü. Bende tekneyi karaya çekip burada bakımını yapmak istedim. Yaklaşık 20 ay süren çalışmanın ardından Geliboluluların da destekleri ile teknemi onardım. Herkese teşekkür ediyorum? dedi.

Profesör Çernyşov daha sonda teknesini denize indirdi ve ilçedeki diğer sandalların da refakatıyla dünya turuna kaldığı yerden deam etmeye başladı. Prof. Dr. Sergey Çernyşov dünya turunda ilk olarak Malta?ya uğrayacağı ardından ise Afrika üzerinden Avustralya?ya gideceğini sözlerine ekledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir