Ülgür Gökhan, Milletvekilliğine Aday Olmadığını Açıkladı

23 Aralık 2010

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 6 ay sonra yapılacak genel seçimlerde milletvekilliğine aday olmadığını açıkladı.

Belediye meclis salonunda bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ilk olarak Diyarbakır ve Antalya?da katıldığı toplantılar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Gökhan, CHP?li il belediye başkanları ile nüfusu 200 binin üzerindeki belediye başkanlarının katıldığı Antalya?daki toplantıda Çanakkale Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ve projelerle ilgili sunum yaptığı belirterek, “Bu toplantı bizlere büyük katkı sağladı. Bizim aklımızda olmayan bazı projeleri uygulayan belediye başkan arkadaşlarımızın görüşleri ufkumuzu açtı” dedi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan genel kurul, konsey ve yönetim kurulu üyeliklerine seçilmiş olduğu, Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler – Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın (UCLG-MEWA) UCLG-MEWA) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi?nin ev sahipliğinde yaptığı toplantıya da katıldığını belirterek, bu toplantıdan da olumlu sonuçlarla döndüklerini söyledi. Başkan Gökhan, CHP kurultayı konusunda yaptığı açıklamada ise yeni oluşan genç yönetimin partiye güç katacağına inandığını ifade ederek, ?Partimiz genel başkanımızın önderliğinde yeni genç ekibi ile çok iyi yerlere gelecek. Buna inanıyorum? şeklinde konuştu.

?MİLLETVEKİLİĞİNE KESİNLİKLE ADAY DEĞİLİM?

Konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran başkan Gökhan, bir gazetecinin ?6 ay sonra yapılacak genel seçimlerde milletvekilliğine aday olacağınız iddia ediliyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz? sorusuna şu cevabı verdi: ?Ben belediye başkanlığı seçimi öncesi kent halkından 5 yıllık süre ile izin alarak başkan oldum. Şuan bu görevimin başındayım ve sürem dolana kadar da belediye başkanlığına devam edeceğim. Kesinlikle de milletvekilliğine aday değilim? dedi.

Başkan Gökhan, otogar yanındaki CarrefurSA alışveriş merkezinin bulunduğu yerin daha önce yap işlet devret modeli ile yapıldığını ve bu sürenin de 2011 Nisan ayında dolacağını belirterek, ?Bu yer yap işlet devret modeli ile yapıldığı için kirası doğal olarak biraz düşüktü. 2011 Nisan ayında ise bu yerin mülkiyeti bize ait olacak. Tabii bizler de kirayı günümüzün şartlarına göre belirleyip firma yetkililerine bildireceğiz. Kira doğal olarak şimdiki gibi cüzi bir rakam olmayacak, yüksek bir oran olacak. Teklifimize göre onlarda karar verecekler? dedi.

?TARİHİ MANOLYA AĞACI HİÇ KESİLİR Mİ?

Başkan Gökhan, iskele düzenleme çalışmaları kapsamında yıkımı yapılan büfelerin bulunduğu alandaki 90 yıllık tarihi manolya ağacının kesileceği ve buradan kaldırılacağı iddialarının ise kesinlikle doğru olmadığını belirterek, ?Böyle bir şey olabilir mi? Bu manolya zaten anıt ağaç. Burasının projesi yapılırken anıtlar kurulu bize bu ağacın bulunduğu bölgeyi biraz daha genişletmemizi bile istedi. Biz bu yeri yıkarak aslında tarihi Manolya ağacını esaretten kurtardık. Şimdi ağacımız özgür bir şekilde burada duruyor. Yeni yapılacak çalışmada ağacın etrafı çok geniş olacak. Bu ağaç sebebiyle aslında biz 2 işyerini yapmaktan vazgeçtik. Böylece ağacın etrafı daha genişlemiş oldu. Vatandaşlarımız tarihi manolya ağacını artık yeni projenin ardından çok daha iyi görebilecekler. Bu yer ile ilgili projemiz geçtiğimiz yıl içerisinde hazırlandı. Sivil Toplum Kuruluşları ve diğer bütün birimlerin katılımı ile sunum yaptığımızı bu projeyi 2011 yılı Eylül ayı civarında hayata geçireceğiz. Bu süre içinde de burası geçici olarak otopark olarak kullanılacak. Elde edilecek gelirde buradaki esnaflar mağdur olmasın diye onlar arasında bölüştürülecek ? dedi.

“2011 HAZİRAN AYINDA HALK OTOBÜSLERİ YENİLENECEK”

Başkan Gökhan, şehir içinde sefer yapan Belediye Denetimli Halk Otobüslerinin daha fazla yolcu alabilmeleri için önlem aldıklarını da belirterek, ?Bu konuda bizimde çalışmamız var. Bilindiği gibi otobüslerin 5 yılda bir yenilenmesi gerekiyor. İlimizdeki otobüslerin 5 yıllık süreleri de 2001 Haziran ayında doluyor. Haziran ayından itibaren bu otobüsler yenilenecek. Yeni alınacak otobüslerin de daha fazla yolcu alabilen otobüslerden olmasından yanayız. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Böylece vatandaşlarımız daha rahat şehiriçi ulaşım yapabilecekler? dedi. Başkan Gökhan Ç-3 olarak adlandırılan Troya Caddesinden geçen otobüs hattı konusunda vatandaşların şikayetlerinin de giderilmesi için gerekli incelemenin yapılacağını söyledi.

?GARAJ ALANINI BELEDİYE HİZMET BİNASI YAPMAKTAN YANAYIZ?

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şehir çıkışındaki yeni garaj inşaatının bütün hızıyla sürdüğünü de belirterek, ?Nisan ayı içerisinde hizmete girmesi planlanan bu yerin ardından şu anki garajı belediye binası ile birlikte yıkıp yeni bir belediye hizmet binası yapmak istiyoruz. Bu konuda projeyi hazırlarken vatandaşlarımıza da soracağız. Verilecek ortak kararla belediye binasının yanına birde kültür merkezi yapmaktan yanayız. Buraya yapılacak yeni projeye halkımızla birlikte karar vereceğiz? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir