Ülgür Gökhan’dan Trump Eleştirisi: “Müslümanlara Yapılmış Bir Hakarettir”

02 Şubat 2017

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, şubat ayı meclis toptansında ABD’ye giriş yasağını değerlendirdi. Trump’ın Müslümanlara karşı uyguladığı bu yasağın insanlık dışı olduğunu söyleyen Gökhan, “Müslümanlara yapılmış bir hakarettir. Ayağının tozuyla koyduğu yasak asla kabul edilemez” dedi.

Çanakkale Belediyesi, 2017 şubat ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Meclis toplantısı öncesinde gerçekleştirilen gündem konuşmalarında, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan çeşitli konular hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çanakkale’nin Şehit Kıvanç Kaşıkçı haberiyle büyük üzüntü yaşadığını belirten Başkan Ülgür Gökhan, “Bütün şehitlerimiz için üzülüyoruz” dedi. Şehidin adının yaşatılması için Esenler Sağlıklı Yaşam Parkı’na isminin verilmesini önerdiğini kaydeden Başkan Gökhan, belli prosedürlerin olduğunu, öneriyi aile ve gerekli kurumlarla paylaştıktan sonra sürecin işleyeceğini söyledi. Uğur Mumcu, Gaffar Okkan, Metin Göktepe, Muhammer Aksoy ve Barış Manço’yu ölüm yıldönümleri nedeniyle anan Başkan Ülgür Gökhan, “Uğur Mumcu’nun kitaplarını bir kez daha okuyun. Bugünleri anlattığını göreceksiniz. Çanakkale hemşehrilerime tavsiye ederim. Bunların faili meçhul değil, faili FETÖ” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump’un uyguladığı vize yasağı hakkında da konuşan Gökhan, “Müslümanlara yapılmış bir hakarettir. Ayağının tozuyla koyduğu yasak asla kabul edilemez” diye konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir