Uluslararası 51. Troia Festivali Afiş Yarışmasına Başvurular Başlıyor

Uluslararası 51. Troia Festivali Afiş Yarışmasına Başvurular Başlıyor
26 Şubat 2014

Çanakkale Belediyesi, Uluslararası Troia Festivali’nin 51’nci yılını temsil edecek afiş için yarışma sürecini başlattı.

Çanakkale Belediyesi tarafından Grafikerler Meslek Kuruluşu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü ve Troia Tübingen Vakfı ortaklığı ile gerçekleştirilen yarışma, Grafikerler Meslek Kuruluşu üyelerine, grafik tasarım, görsel iletişim tasarım öğrencilerine ve mezunlarına açık olan yarışmanın konusu ise şöyle:

“Çanakkale’yi anlatan, taşıyan ‘Barış’, kent insanının da en büyük özelliğini yansıtan değerdir. Barış, çağdaşlık, özgürlük, içselleştirme gibi değerlerle kent bütünleşmiştir. Tarihte farklı kültürlerin insanları savaş döneminde bile insani değerlerini koruyarak yaşayabilmeyi başarmışlardır. Çanakkale’nin kent bilinci evrensel değerler doğrultusunda oluşmuş, ‘Barışın Kenti’ coşkusuyla dünya üzerinde saygınlığını sağlamaktadır. Tarihi, doğası, kültürüyle, sahip olduğu değerlerle dünya üzerinde önemli yere sahip Çanakkale’yi dünya özellikle Troia üzerinden tanımaktadır. Uluslararası Troia Festivali afişinde “Barışın Kenti” temasının Troia ile bütünleştirilmesi katılımcılardan beklenmektedir.”

Son başvurusunu 30 Mayıs 2014’te alacak olan yarışmaya sunulması planlanan tasarımlar, şartnamede yazan koşullar doğrultusunda Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sanat Birimi’ne imza karşılığı elden veya kargo yoluyla teslim edilecek.

1’ncilik ve 2 adet mansiyon ödülünün verileceği yarışma şartnamesi için tıklayınız.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir