Uluslararası Avrasya Sirki Çanakkale’de Gösteri Düzenleyecek

14 Ekim 2008

Türkiye?nin ilk uluslararası sirki olan “Avrasya Sirki” 16-19 Ekim 2008 tarihleri arasında Çanakkale’de gösteri düzenleyecek.

Avrasya Sirki Yönetim Kurulu Başkanı Servet Yalçın, Çanakkale’de üçüncü kez gösteri düzenleyeceklerini belirterek “Gösteri sanatları kültür mirasının gelecek kuşaklara aktarılmasında en önemli etkenlerden birisi. Yerel yönetimlerin desteği ile gösteri sanatlarına duyulan ilginin yükseltilmesi ve toplumun bu konudaki duyarlılığının arttırılması bizleri mutlu ediyor. Avrasya Sirki olarak kuruluşumuzdan bu yana üçüncü kez Çanakkale?ye geliyoruz. 16-19 Ekim 2008 tarihleri arasında yenilenen gösterilerimize halkımızı bekliyoruz” dedi.

Çanakkale Belediyesi’nin katkılarıyla, 75.Yıl Parkı’ndaki alana kurulacak 2 bin kişilik dev sirk çadırında 16 Ekim perşembe akşamı saat 20.00’da başlayacak olan gösteri, cuma günü saat 20.00 da, cumartesi ve pazar günleri de saat 13.00, 15.30 ve 20.00 da olmak üzere dört gün için izleyenlerle buluşacak. Moğolistan, Azerbaycan, Gürcistan, Rusya ve Ukrayna’dan gelen 25’i gösteri sanatçısı toplam 45 kişinin görev alacağı gösteride, akrobatlar, sihirbazlar, palyaçolar, denge gösterileri ve yüksek hava gösterileri yer alacak.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir