Üniversite Öğrencilerinin Belediye Meclis Salonunda Seçim Heyecanı

18 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) aktif öğrenci topluluklarından olan Halkla İlişkiler Topluluğu’nda başkanlığa Sağlık Hizmetleri MYO öğrencisi Mesut Çevik seçildi.

Çanakkale Belediyesi Meclis Salonu’nda üyeleriyle bir araya gelen topluluk üyeleri seçim öncesi, yapılan çalışmalarla ilgili genel değerlendirme yaptı. Topluluk akademik danışmanı Gökhan Bayram, geçtiğimiz dönemde başarılı çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Geçen dönemde esnafları, sakatları, görme engellileri, çocuk yuvasını ve huzurevini defalarca ziyaret ettik. Valilik, Emniyet, Üniversite, Esnaf Odası, Hastane gibi kurumlarla işbirliği yaptık. İntepe’ye, Küçükkuyu’ya, 116 Jandarmaya kütüphaneler kurduk. Yaşlılar için hizmete gittik, eğitim seminerleri düzenledik. Bu haliyle 15’in üzerinde çalışmaya imza attık. Kendinden başkalarını düşünen öğrencilerimizle ve topluluğumuzla onur duyuyoruz” dedi.

Başkan Semih Özmucur ise değerlendirilmesinde aktif bir öğrenci topluluğu olduklarını, üniversite dışında çok sayıda çalışmaya imza attıklarını belirtti. Geçtiğimiz dönem 15’in üzerinde geçtiğimiz yıl ise 100’ün üzerinde etkinliğe imza attıklarını belirten Semih Özmucur, Çanakkale’de kendilerine yönelik önemli bir sempati oluştuğunu da belirtti. Başkan Semih Özmucur’un konuşmasının ardından ise seçimlere geçildi. Yapılan seçimler neticesinde Topluluğun yeni başkanı Sağlık Hizmetleri MYO öğrencisi Mesut Çevik oldu. Başkan Yardımcılıklarına ise öğrenciler tarafından Sevil Gürefeoğlu ve Serkan Akbıyık getirildi. Halkla İlişkiler Topluluğu’nun yeni yönetim kurulunda Ayşe Durmaz, Zekiye Dila Kayhan, Enes Özgören, Tuba Cambaz ve Bahar Erdurmuş yer aldı. Yeni Topluluk Başkanı Mesut Çevik, başkanlığı sonrası yaptığı ilk değerlendirmede eski başkan Semih Özmucur’a teşekkür etti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir