Üniversite – Sanayi İşbirliği Çerçeve Protokolü İmzalandı

28 Eylül 2017

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanlığı ve ÇOMÜ. Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı arasında Üniversite-Sanayi İşbirliği Çerçeve Protokolü imzalandı. 19 Eylül 2017 Salı günü saat 14.00’te Biga TSO hizmet binasında yapılan imza törenine, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Başkan Yardımcısı Melih Akyıl, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Şahin, Furkan Şanlı, Cüneyt Oflaz ve Özgür Yılmaz ile Genel Sekreter Mustafa Mutlu, Biga İİBF İşletme Bölümü adına Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazan Yelkikalan, ÇOMÜ Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Erdal Aydın katıldı.

Üniversite-Sanayi İşbirliği Çerçeve Protokolü kapsamında sanayinin üniversite ile uyumunu sağlayacak ortak altyapı çalışmalarının yürütülmesi, işbirliği politikalarına yön verecek esasların belirlenmesi, bölge karakterine uygun sanayi geliştirme önceliklerinin tespit edilmesi, know-how, araştırma-geliştirme (AR-GE) ve teknolojik ilerleme konusunda ortak çalışmalar yapılması planlanıyor. Ayrıca söz konusu protokol sayesinde taraflar, Biga ve çevresinde bulunan yükseköğretim kurumlarının, sanayi sektörünü dolaylı ve dolaysız biçimlerde ilgilendiren alanlarda yaptıkları araştırmalarda proje organizasyonuna giderek ortaklaşa bir çalışma yürütmeyi, teori ile uygulama arasında bütünlüğü sağlamayı, araştırma potansiyelinin pratik hayattaki uygulama ihtiyaçları ile uyumlu hale getirilmesini ve sanayi kesimi ile üniversitelerin bir arada çalışabilmesinin sağlanmasını da hedefliyor.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan yaptığı açıklamada; “Biga İİBF İşletme Bölümü, Ç.O.M.Ü. Dr.İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Odamız arasında işbirliğini güçlendirmek ve uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlamaya yönelik olarak belirli konularda yapılacak/yapılabilecek işbirliğinin genel çerçevesini belirlemek amacıyla işbirliği protokolü imzaladık. Tüm tacir ve sanayicilerimize hayırlı olsun.” dedi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir