Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Üniversitedeki Yangın Korkuttu

Üniversitedeki Yangın Korkuttu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi’ndeki Fen-Edebiyat Fakültesi’nde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Laboratuvarların bulunduğu binada çıkan yangına Çanakkale Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri müdahale etti.

Rektör Laçiner’den açıklama…
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Fen Edebiyat Fakültesi binasında çıkan yangınla ilgili olarak, “Yangın deney yapılmayan kimya laboratuvarında çıkmış, henüz çıkış nedeniyle ilgili kesin bir bilgiye sahip değiliz. İlgili ekipler araştırma yapıyorlar” dedi.

Laçiner, yaptığı açıklamada, fakülte binasının 3. katında bulunan kimya laboratuvarında çıkan yangında her hangi bir can kaybı yaşanmadığını ve bölümde deney yapılmadığını söyledi.

Laboratuvardan en son saat 22.30’da çıkış yapıldığını ve 1 saat sonra yangının başladığını anlatan Laçiner, “Yangının ardından patlamalar olduğunu biliyoruz. Ancak neyin patladığını bilmiyoruz. Laboratuvarda çok miktarda kimyasal madde var. Şu anda yangın tamamen söndürüldü. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını tamamlıyor. Çıkış nedeni hakkında henüz bir bilgiye sahip değiliz. İlgili arkadaşlar çıkış nedeni hakkında araştırma yapıyorlar” diye konuştu.

[Kaynak: Haberturk]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir