Üniversitelilerden Şehitler Abidesi’nde Sessiz Protesto

11 Ekim 2008

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne ve Diyarbakır’da polislere yönelik saldırıya tepki gösteren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencileri, 253 bin şehidin verildiği Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Şehitler Abidesi önünde protesto eylemi düzenledi.

Öğle saatlerinde Şehitler Abidesi önünde bir araya gelen 50’ye yakın Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencisi, terör örgütüne lanet yağdırdı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan sessiz protesto eylemi, yapılan konuşmalarla devam etti. Eylemde bir konuşma yapan ÇOMÜ Turizm Topluluğu Başkanı Erhan Karslı, terör olaylarını lanetlediklerini belirterek, “Biz öğrenci olduğumuz için şu an askere gidemiyoruz. Bizler de onlara 253 bin şehidimizin yattığı bu kutsal topraklardan kalemimiz ve düşüncemizle destek oluyoruz. Kalbimiz her zaman askerimizin yanında” dedi.
Bu arada jandarma ekipleri, yapılan eylem sırasında ellerinde çeşitli dövizler bulunan öğrencileri uyardı. Şehitlikte bu tür eylemlerin yapılamayacağını ifade eden ekipler, öğrencilerin ellerinde bulunan pankart ve dövizleri topladı. Sessiz eylemin ardından, öğrenciler şehitliğe karanfiller bırakarak bölgeden ayrıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir