Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ünlü Bestekar Teoman Alpay’ın Eşi Vefasızlığa İsyan Etti

Ünlü Bestekar Teoman Alpay’ın Eşi Vefasızlığa İsyan Etti

Çanakkaleli ünlü bestekar Teoman Alpay’ın eşi Ruhsar Alpay, eşine gösterilen vefasızlık nedeniyle bu yıl anma töreni düzenlemeyeceğini söyledi.

Yüzlerce bestesi bulunan ve ‘Samanyolu’ şarkısıyla büyük üne kavuşan bestekar Teoman Alpay’ın 5. ölüm yıldönümüne ilgi gösterilmemesi, eşi Ruhsar Alpay’ı üzdü. Ruhsar Alpay, “Gördüğünüz gibi sanatçıya verilen değer bu. Eşime yaşarken bile değer verilmiyordu. Ölümünün ardından da aynı durum söz konusu. Her yıl anma törenine benimle birlikte gazeteciler katılıyordu. Çanakkale’nin yetiştirdiği bu değere üst düzey hiçbir yetkili sahip çıkmadı. Teoman Alpay’ın ölüm yıldönümü haftasında belediye ve üniversite çeşitli etkinlikler yapabilirdi. Bu da yapılmadı. Bu sebeple bu yılki anma törenini protesto ederek yapmıyorum. Sevgililer Günü’nde hayatını kaybeden ve sevgi, aşk üzerine yüzlerce şarkı besteleyen eşimin mezarına ben kendim giderek, başında dua ederek anarım. Bu yeterli. Sanatçıya verilen değeri bütün Türkiye bilsin” dedi.

Ünlü bestekar Teoman Alpay’ın “Samanyolu”, “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar”, “Kıskanırım Seni Ben”, “At Kadehi Elinden”, “Nasıl Geçti Habersiz” ve “Kalbimi Kıra Kıra” gibi halkın dilinden düşmeyen sayısız besteleri bulunuyor.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir