Ünlü Söz Yazarı Mustafa Sevilen Son Yolculuğuna Uğurlandı

05 Aralık 2010

Zeki Müren, Yıldırım Gürses, Muazzez Abacı, Emel Sayın ve Ahmet Özhan gibi birçok sanatçının seslendirdiği eserlerin sözlerinin sahibi, Türk Musikisi’nin önemli isimlerinden Mustafa Sevilen (91), Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Yaklaşık 10 yıldır yaşadığı Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesindeki yazlığında hayatını kaybeden ünlü güfteci Mustafa Sevilen için İbrahim Burnaz Camisinde tören düzenlendi. İkindi namazına müteakip gerçekleştirilen cenaze töreninden sonra Sevilen’in cenazesi, Küçükkuyu’daki mezarlıkta defnedildi.
Adana’da, 1 Mart 1919’da doğan Mustafa Sevilen, Türk Musikisi’nin en sevilen şarkılarının söz yazarıydı. Sevilen’in eserleri arasında “Mevsimler yas tutup, çöller ağlasın”, “Affetmem asla seni”, “Güller ağlasın”, “Sarsam seni gül dudaklım”, “Hep gözyaşı ve elem” ve “Eller eller” gibi 105 eseri bulunuyordu. Söz yazarı Mustafa Sevilen’in eserlerinden bazılarını Zeki Müren,Yıldırım Gürses, Muazzez Abacı, Emel Sayın ve Ahmet Özhan gibi birçok sanatçı seslendirmişti. Mustafa Sevilen evli ve 3 çocuk
babasıydı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir