“Üstünün Örtüldüğü Bu Vakfın Kapatılması İçin Elimizden Geleni Yapacağız”

24 Mart 2016

CHP Çanakkale Gençlik Kolları üyeleri, çocuk istismar iddiaları ile çalkalanan Ensar Vakfı Karaman Şubesi ile Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği (KAİMDER) hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bugün saat 14.00’de Çanakkale Adliye binası karşısındaki Mümtaz Pirinçciler Parkı’nda toplanan CHP Çanakkale Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca, Gençlik Kolları üyeleri, CHP İl Başkanı Nejat Önder ve CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, Ensar Vakfı Karaman Şubesi ile Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği (KAİMDER) hakkında Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

1

CHP Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Alptuğ Akkoca burada yaptığı açıklamada ÇOMÜ’de geçtiğimiz günlerde açılan Ensar Kitabevi’ni de eleştirdi. İşte o açıklama:

“Karaman’da Ensar Vakfı ve KAİMDER’e ait öğrenci evlerinde yaşanan 9-10 yaşlarındaki çocuklarımızın cinsel istismarı sürecinde gün geçmeden bir başka vahim durumla daha karşılaştık. Toplum olarak terör, tecavüz, yolsuzluk bombardımanı altındayken konunun vahametini artıran ve halkı endişeye sürükleyen Bakan ve milletvekili açıklamaları bizleri derinden sarsmıştır. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de Ensar Kitabevi’nin açılışına Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer, AK Parti Milletvekilleri Bülent Turan, Ayhan Gider ve birçok önde gelen yönetici katıldı. Biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik örgütü olarak bu yapının hedefinde olan bu topraklarda çocuk istismarının görmezden gelindiği, üstünün örtüldüğü, neredeyse desteklendiği bu vakfın kapatılması için elimizden geleni yapacağız. Ve bu davanın takipçisi olacağız”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir