Ute Hascher-Brückner Çanakkale’ye Geliyor!

29 Temmuz 2018
08:00
Yeni Kordon-Kepez Halk Plajı
Yarışma

TÜRK SPOR VAKFI tarafından 2018 Troya Yılı kapsamında, 29 Temmuz 2018’de ilki düzenlenecek olan TROYA Açık Su Yüzme Yarışına sayılı günler kaldı.

Kontenjanın neredeyse dolduğu yarışın Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Çanakkale Valisi Sayın Orhan TAVLI başkanlığında, bugün Truva Otel’de yapıldı. Çanakkale’deki kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yetkililerinin katılacağı Koordinasyon Kurulu Toplantısı için TSV Üyesi Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen, TSV yetkilileri ve yarışın ana sponsoru Kale Grubu temsilcileri Çanakkale’de bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Brückner, TROYA AÇIK SU YÜZME YARIŞI için Çanakkale’de…”

Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu efsane Alman yüzücü Ute Hascher-Brückner de yarış için Çanakkale’de olacak. Dünyaca tanınmış birçok başka yüzücünün de katılımcı olarak kayıt yaptırdığı KALE Grubu’nun Ana Sponsorluğunda gerçekleşecek 2018 TROYA AÇIK SU YÜZME YARIŞI 29 Temmuz’da Yeni Kordon’dan başlayıp Kepez Belediyesi Halk Plajı’nda sona erecek. “Dünya TROYA Yılı” kapsamında Türk Spor Vakfı tarafından ilki yapılacak olan “2018 TROYA AÇIK SU YÜZME YARIŞI”nda bin sporcu “MESUDİYE ZIRHLISI”nın üzerinde kulaç atacak.

YARIŞIN RENGİ MOR

Yarışın t-shirt, bone gibi materyalleri mor olarak hazırlandı. Organizasyon Komitesinin mor rengi tercih etme sebebi “Kadına Yönelik Şiddet”e dair farkındalık oluşturmak… Bin kişinin kulaç atması planlanan ve 29 Temmuz’da yapılacak TROYA Açık Su Yüzme Yarışında katılımcılar bu yarışın ilkinde olmanın ayrıcalığını da yaşayacak.

“KATILIMCILAR 3 TEMMUZ TARİHİNDE BELLİ OLACAK”

2018 TROYA Açık Su Yüzme Yarışı’na katılmayı hak eden yüzücülerin listesi 3 Temmuz 2018 günü saat 17.00’den itibaren internette yayınlanacak. Yarışma günü toplanacak yarışmacılar sabah saat 8 itibari ile hazır bulunacak. Kendi ulaşım imkanı olmayanlar için Çanakkale merkez Cumhuriyet meydanı tarihi topun önünden otobüs kaldırılacak.Yarış akreditasyonu yarıştan önceki gün saat 9:00 ile 17:00 arasında Çanakkale İskele Meydanı’ndaki 2018 TROIA KOORDİNASYON MERKEZİ’nde yapılacak. Ayrıca yarış sabahı saat 9.15’e kadar toplanma alanında da akreditasyon yapmak mümkün olacak.

Parkur Detay

PARKURUN TARİHLE TEMASI “MESUDİYE ZIRHLISI”

Öte yandan yarışın Ana Sponsoru Kale Grubu adına toplantıda hazır bulunan Kale Grubu Kurumsal İletişim ve Kamu İlişkileri Bölüm Başkanı Rana Birden Çorbacıoğlu;”Bu önemli etkinliğin Kale Grubu olarak doğduğumuz topraklar Çan’da 60 yıldır kesintisiz her 27 Temmuz’da kutladığımız Seramik Bayramı törenlerinin de tamamlayıcı parçası olacağına inanıyoruz. Bu yılın Mart ayında yine bir ilke imza atarak ‘Troya’dan Gelibolu’ya Tarihin İzinde Sürüyoruz’ sloganıyla düzenlenen Kale Grubu Çanakkale Bisiklet Turu’na adımızı vermiştik. Yüzme de tıpkı bisiklet gibi sağlıklı, kaliteli ve eğlenceli bir hayatı simgeliyor ve bizim için sürdürülebilirliği, akıllı yaşamı, barışı ve dostluğu sembolize ediyor. Yarışın her yıl artan bir ilgi göreceğini ve Çanakkale’nin tanıtımına önemli katkı sağlayacağını düşünüyor ve destek olmaktan onur duyuyoruz.” dedi. “2018 TROYA AÇIK SU YÜZME YARIŞI”nın bone, t-shirt ve madalyaları da basın toplantısında görücüye çıktı.

Ute Hashner-Brückner Kimdir?

Ute Hascher-Brückner 1969-1977 yılları arasında aktif sporcu olarak kulvarlara adını yazdırmıştır. Kariyerinin en parlak yılı 1975’tir. 4 x 100 Dünya Şampiyonluğunu ülkesine kazandıranlardandır. Son 100 metreye kadar geride olan ülkesini birinciliğe taşımıştır ve aynı yarışta serbest stilde 3’49″37 salise ile Dünya Rekorunu kırarak adını spor tarihine altın harflerle yazdırmıştır. Ulusal ve Uluslararası 100e yakın yarışmada altın, gümüş, bronz madalyalar kazanmıştır. 1982 yılında antrenörü ile evlenmiştir ve bir çocuk annesidir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir