Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Katılanlar Sertifikalarını Aldı

17 Nisan 2015

İstihdam sorunun çözümüne yönelik olarak KOSGEB ve İŞKUR işbirliği ile “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı 7. Etap Sertifika Töreni” 16 Nisan 2015 tarihinde Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleşti.

Törene KOSGEB Çanakkale Hizmet Merkezi Müdürü Erdoğan Yüksel ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale Ticaret Borsası temsilcileri ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler katılım sağladı.

Sertifika Töreninde konuşma yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan; öncelikle eğitim programına katılarak başarıyla eğitimi bitiren girişimcileri tebrik etti. İŞKUR Müdürü sözlerine şöyle devam etti. “2015 yılında birçok kurum ile işbirliği yaparak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini gerçekleştirmekteyiz. Çanakkale Ticaret Borsası ile 3 etap için imzalarımızı attık. Toplam 75 kişiyi kapsayacak bu eğitimlerin ilk grubunu bugün tamamladık. Amacımız, Başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimciliğin geliştirilmesi, İstihdamın artırılması, yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi ve ayrıca girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamaktır.

Eğitim boyunca katılımcılara İŞKUR tarafından cep harçlığı ödendiğini belirten Çalışkan, aynı zamanda katılımcıların genel sağlık sigortası ve kısa vadeli sigorta primleri de kurumca karşılanmaktadır.”dedi.
İl Müdürü Ali Çalışkan “Türkiye’yi çok daha iyi yerlere taşımak da yine siz girişimcilerimizin elinde olacaktır. Unutmayalım ki, Girişimcilik, şehrimizin ve ülkemizin kalkınması açısından büyük önem arz etmektedir. Özellikle 2023 yılı hedeflerine ulaşabilmemiz açısından aramızda bulunan siz değerli girişimci adaylarımız gibi yüzlercesinin varlığı bizim için önemlidir.” dedi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan’ın ardından konuşma yapan KOSGEB Çanakkale Müdürü Erdoğan Yüksel, İlimizde gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamanın ve Çanakkale’ye bir kez daha Ticaret Borsası ile birlikte 25 yeni girişimci adayını kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek sertifika almaya hak kazanan girişimcileri tebrik etti.

Çanakkale Ticaret Borsasının KOSGEB’in önemli bir işbirlikçisi olduğunu vurgulayan Yüksel, Ticaret Borsası ile düzenlemiş olduğumuz Uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonucunda 175 girişimcimiz bu eğitimleri tamamladılar. Ticaret Borsası ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin yanı sıra yurtdışı fuarlarına katılan firmalarımıza yurtdışı fuar destekleri, İş geliştirme ziyaretlerine katılan iş adamlarımıza yurtdışı iş gezisi desteklerinden faydalanmalarını sağlıyoruz.

Bu vesileyle KOSGEB’le iş birliği yapan ve 25 girişimci adayına ev sahipliği yapan Çanakkale Ticaret Borsası’na yönetici ve personellerine çok teşekkür eden Yüksel, iş birliğimizin her zaman artarak devamlılığını diliyorum.” dedi.

İŞKUR ve KOSGEB Müdürlerinin konuşmaları sonrasında girişimcilerin kurmak istedikleri işyerleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Ardından Eğitim Programını tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan Girişimcilere sertifikaları verilerek girişimcilerin işyeri açılışlarını da KOSGEB, İŞKUR ve Ticaret Borsası olarak hep birlikte gerçekleştirelim temennilerinde bulunuldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir