Üzen, EUROCHAMBERS’ın Şirketler Meclisi Üyeliğine Seçildi

17 Ekim 2014

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen Avrupa Ticaret ve Sanayi Odalarının Belçika Brüksel’de düzenlenen Şirketler Meclisi Toplantısına katıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığındaki 10 kişilik bir heyetle Brüksel’e giden Kaya Üzen orada hem AB parlamentosundaki hem de EUROCHAMBERS’taki toplantılara katıldı. Üzen, genel kurulda şirketler meclisi üyeliğine seçildi.

Ziyaretler hakkında bir basın açıklaması yapan Kaya Üzen “Brüksel ziyaretimizin iki ana gündemi vardı. İlk olarak Avrupa Parlamentosunda Genişleme ve Komşuluk Politikaları Komite toplantısına iştirak edildi. Bu toplantıya TOBB Başkanımız Rifat Bey başkanlık etti. Diğer toplantımız gündemimiz ise Avrupa Ticaret ve Sanayi Odalarının Şirketler Meclisi toplantısıydı.
Her iki toplantımız da Ülkemiz ve İlimiz Çanakkale için çok verimli ve faydalı oldu. Orada Avrupa’daki 2 bin Oda, 19 milyon işletmeyi ve 22 trilyon dolarlık ekonomiyi temsil eden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Eurochambers’ın Şirketler Meclisine 2 yıllığına seçilmem bizler için hem Borsamız hem de İlimiz adına önemli bir temsil ve gurur kaynağı oldu”
dedi.

Başkan Kaya Üzen “Biliyorsunuz Avrupa Komisyonu geçtiğimiz günlerde Türkiye genişleme raporunu yayınladı. Sayın Başkanımız Rifat Beyin yönettiği komite toplantısında hem bu raporu, hem de müzakerelerde yeni açılacak fasılları ele aldık. Ayrıca AB’nin genişleme ve aday ülkelerle ilgili politikalarını ve çalışmalarını görüştük.
Bizlerin orada hem bu komitelere başkanlık etmemiz hem de yönetim kurullarında görev almamız ülkemiz ekonomisinin son yıllarda ulaştığı seviyeyi gösteriyor. Türk özel sektörünün ulaştığı noktayı gösteriyor. Ülkemize, kurumlarımıza ve ekonomimize olan güveni gösteriyor. Ayrıca siyasi gelişmeler ne olursa olsun, şirketler ve bu şirketlerin başlarındaki yöneticiler, ticaretlerini arttırarak dünya barışına, istikrarına katkı sağlamaya çalışmaktalar”
dedi.

Üzen açıklamasının devamında “EUROCHAMBERS çok etkili bir kurum. Avrupa Özel sektörünün birliği. Çok başarılı çalışmalara imza atan bir kuruluş. Başkan Rifat Bey geçtiğimiz yıllarda bu kuruluşun yönetimlerinde görev aldı. Başkan Yardımcısı oldu. Şimdi bizler de yönetim kurullarında görevlendirildik. Sanıyorum orada Ülkemizi, İlimizi ve ekonomimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Ben hem Genişleme Politikaları hem de EUROCHAMBERS toplantılarının önemli bir lobi çalışması olduğunu düşünüyorum. Önemli bir kazanım ve pozisyon olduğunu inancındayım. TOBB Başkanımız orada Ülkemizin adaylığı ve hazırlıklarına ilişkin çok güzel bir konuşma yaptı. Ekonomimizin geldiği seviyeyi ve dinamizmi çok iyi vurguladı.
Son olarak almış olduğum bu görevin tekrar Ülkemize ve İlimize kazanımlar sağlamasını temenni ediyor, demokrasi ve ekonomisi her geçen gün gelişen Ülkemizin bu başarılarının tescillenmesinden mutluluk ve onur duyuyorum”
diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir