Vali Aktaş ve Başkan Gökhan Harmanlık Pazar Alanını Ziyaret Etti

Vali Aktaş ve Başkan Gökhan Harmanlık Pazar Alanını Ziyaret Etti
27 Eylül 2021

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali İlhami Aktaş ile beraber Barbaros Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan Harmanlık Üretici ve Kooperatifler Pazarını ziyaret etti. 

Çanakkale Belediyesinin yerel kalkınmaya destek olmak, üreticiden tüketiciye aracısız olarak sıhhatli gıda teminin sağlanmasına olanak sağlamak amacı ile hayata geçirdiği Harmanlık Üretici ve Kooperatifler Pazarı’nı ziyaret eden Vali Aktaş ve Başkan Gökhan’a, Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ile İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ da eşlik etti. Pazar alanını gezerek incelemelerde bulunan Vali Aktaş, pazarda satılan ürünler ve işleyiş ile ilgili Başkan Gökhan’dan bilgi edindi.  Gezi sırasında esnaf ile sohbet ederek hayırlı işler dileyen Vali Aktaş ve Başkan Gökhan, üretici ve kooperatiflerden gelen istekleri dinledi.

“Üreticilerimizin Ürünlerini Satabileceği Güzel Bir Alan”

Gezi sonunda Harmanlık Üretici ve Kooperatifler Pazarı ile ilgili düşüncelerini söyleyen Vali Aktaş; “Üreticimizin güzel ürünlerini satabileceği bir yer olmuş. Hem haklımızın taze güvenilir organik gıdaya ulaşmasını kolaylaştırmakta hem de üreticinin kolaylıkla ürünlerini pazarlamasını sağlamakta. Ben başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada pazar açan vatandaşımıza bol bereketli kazançlar, alışveriş yapan vatandaşlarımıza da sağlıklı huzurlu alışverişler diliyorum.” dedi.

“Üretici de Tüketici de Memnun”

Gezi sonunda bilgi veren Başkan Gökhan ise; “Ben Valime gelip pazarımızı ziyaret ettiği için teşekkür ediyorum. Pazar başarıyla gidiyor. Vatandaş memnun, üretici memnun. Üreticilerden ve vatandaşlardan gelen pazarın iki güne çıkarılması talebi var. Biz de bu talebi değerlendirerek gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir