Vali Atalık, Çınarlı Köyü’nde İncelemelerde Bulundu

16 Aralık 2010

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık merkeze bağlı Çınarlı köyünde incelemelerde bulundu.

İlk olarak Çınarlı köyü yakınlarında yapımı devam eden Fen Lisesi inşaat alanında incelemelerde bulunan Vali Abdülkadir Atalık’a İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı tarafından bilgi verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 9.500.000 TL maliyetle yaptırılan 480 öğrenci kapasiteli Çanakkale Fen Lisesi?nin, 16 dersliği bulunduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, lojman, pansiyon, spor salonu, fizik, kimya laboratuarlarıyla çok amaçlı salonun ve Bilgisayar laboratuarının da inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Çanakkale Fen Lisesi inşaatında yüzde 98’lik fiziki gerçekleşme sağlandığını kaydeden Vefa Bardakçı, 2010-2011 Eğitim öğretim yılının ikinci yarısında lisenin hizmete gireceğini belirtti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider’le Çınarlı Köyü’nde köy meydan düzenlemesini de inceleyen Vali Abdülkadir Atalık’a Köy Muhtarı Seyfullah Aydın tarafından yapılan çalışmalar ve köyün sorunları aktarıldı. Halk Eğitime bağlı olarak Çınarlı Köyü?nde bilgisayar kurslarının verildiği sınıfta Usta Öğretici Burcu Boşnak?tan bilgi alan Vali Abdülkadir Atalık, köy kahvesinde vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir