Vali Tuna Ayvacık’ta Gezi ve İncelemelerde Bulundu

18 Temmuz 2012

Vali Güngör Azim Tuna Ayvacık ilçesinde Apollo Smintheus Tapınağı ve Yukarıköy, Tuzla Köyleri ile Gülpınar Beldesinde incelemelerde bulundu.

Ayvacık Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya ve Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin’in refakat ettiği gezide, ilk olarak Apollo Smintheus Tapınağını gezen Vali Güngör Azim Tuna ve Eşi Pervin Tuna’ya Kazı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Özgünel ve stajyer öğrenciler tarafından bilgiler verildi.

Daha sonra Yukarıköy’e geçen Vali Güngör Azim Tuna burada vatandaşla ile bir araya geldi. Köyün sorunlarını dinleyen ve not alan Vali Güngör Azim Tuna’ya üzerinde isminin yazılı olduğu bir küçük halı hediye edildi. Burada çocuklara eğitim seti, satranç ve çeşitli oyuncaklar dağıtan Vali Güngör Azim Tuna daha sonra Tuzla’ya geçerek tarihi Camide incelemelerde bulundu. Vatandaşlarla da bir araya gelerek köyün sorunlarını dinledi. Gülpınar Beldesinde de vatandaşlarla bir araya gelen ve Güzel Sanatlar Sergisini gezen Vali Güngör Azim Tuna her fırsatta köy ziyaretlerine devam edeceğini bildirdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir