Vali Tuna, BİİBF’de “2015 Vizyonu ve Gençlik” Konulu Konferans Verdi

Vali Tuna, BİİBF’de “2015 Vizyonu ve Gençlik” Konulu Konferans Verdi
06 Aralık 2012

Biga’da düzenlenen konferansa katılan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, 2015 vizyonunda gençlere büyük görevler düştüğünü anımsattı.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (BİİBF)’nde “2015 Vizyonu ve Gençlik” konulu konferans verdi. Prof. Dr. Ramazan Aydın Yerleşkesi Didem Yaman Amfisinde gerçekleştirilen konferansta konuşan Vali Tuna, Çanakkale Savaşlarının 100. yıl dönümü çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Vali Tuna “Türkiye bugün belli bir noktaya geldiyse tarihinden ve geçmişinden aldığı derslerden dolayıdır. Bizim kendimize gelip geçmişimizi fark edip Çanakkale ruhuna yeniden sahip olmamız gerekir. Çanakkale ruhu, bu yüzyıldaki konumumuzu belirleyecektir” dedi.

Vali Tuna’dan gençlere nasihat
Türkiye’nin şu anda politika belirleyen bir konumda olduğunu ifade eden Tuna, 2015 vizyonunu belirlemede gençlerin önemli katkılar vereceğini inandıklarını belirterek, “Gençlerimizin her platformda fikirlerini serbestçe ifade edebildiği bir dönem yaşıyoruz. Gençlerin fikirlerine değer veriyoruz. Nüfusumuzun önemli bir bölümü gençlerden oluşuyor. Tarihe yön vermiş büyük bir ecdadın, medeniyetin, bilim ve sanata, kültüre katkılar yapmış şanlı bir geçmişin torunları olduğunuzu unutmayın” diye konuştu.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir