Vali Tuna, Danimarka’da Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansına Katıldı

29 Eylül 2011

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna “39. Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı Genel Kurulu”na (CPMR) katıldı.

39. CPMR toplantısına katılmak üzere Danimarka’nın Aarus kentine giden Vali Güngör Azim Tuna, ilk olarak Türk okul ve derneklerini beraberindeki heyetle gezerek temaslarda bulundu. Vali Tuna, temasların ardından yaptığı açıklamada Türk vatandaşlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Artık basamakları teker teker değil, ikişer ikişer atlayarak birlik ve beraberliğimizi burada da muhafaza etmeliyiz. Bugün Anadolu’nun dört bir yanından gelerek Danimarka’nın bir çok şehrine yerleşmiş, Türk vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde olması beni oldukça mutlu etmiştir. Sizleri Çanakkale’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağım” dedi.

Türk vatandaşlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturduğu Genç Akademisyenler Derneği’ni de ziyaret eden Vali Güngör Azim Tuna, ilköğretim okulu öğrencileriyle de sohbet ederek futbol oynadı. Öğrencilerin derslerine de katılan Vali Güngör Azim Tuna, çocuklara değişik hediyeler verdi. Ardından Karadeniz’e Kıyısı Olan Bölgeler Toplantısına katılan Vali Güngör Azim Tuna, yaptığı konuşmada, komisyonun stratejilerinin ve önceliklerinin değişmesi gerektiğini ve bu anlamda bir teknik komisyon kurularak çalışmalar yapılması yönünde teklifte bulundu. Teklif üye bölgelerce kabul edilerek, komisyonun önceliklerinin ve stratejilerinin yeniden belirlenebilmesi için çalışmalar yapılmak üzere teknik bir komitenin oluşturulmasına karar verildi.

CPMR toplantısına katılan Vali Güngör Azim Tuna, daha sonra beraberindeki heyetle CPMR Başkanı ve BBSRC Genel Sekreteri Anthony Papadimitriou ile görüştü. Yapılan görüşmeler sonucunda Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Türkiye’yi temsilen 23 üyeli Polit Büro temsilciliğine seçildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir