Vali Tuna, Gelibolu’da Yolları İnceledi

04 Ağustos 2011

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, İl Özel İdaresi tarafından yapılan Tekirdağ sınırı Yüllüce – Çokal – Evreşe arası asfalt kaplama çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Güngör Azim Tuna’ya asfaltlama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider, 15 kilometre uzunluğundaki yol çalışmalarının 4 günde bitirileceğini kaydetti. Ayhan Gider, 2 adet distribütör, 1 adet asfalt silindiri, 1 adet yükleyici, 3 adet mıcır serici ve damperli kamyonun kullanıldığı çalışmalarda 10 kişilik ekibin, araksız çalışarak asfaltlama işini kısa sürede bitireceğini kaydetti.

Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve beraberindekilerle Evreşe Belediyesi’ne geçen Vali Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak ve belediye çalışanları tarafından karşılandı. Evreşe’de önemli bir sorun olarak gördükleri göçü durdurarak kaliteli iş göçünün gelişini sağladıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, önceliklerinin turizm olduğunu söyledi. Ormanı ve denizi iç içe olan bölgenin, geleceğin turizm cenneti olacağını ve çalışmalarını bu doğrultuda yoğunlaştırdıklarını ifade eden Evreşe Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, Vali Güngör Azim Tuna’nın belediyeyle ilgili sorularını yanıtladı. Bölgenin en büyük eksikliğinin bilgi ve para olduğunun vurgulayan Ali Kamil Soyuak, 68 çalışanı olan belediyede akıllı sayaç uygulamasına geçtiklerini, iki otobüs satın alarak Evreşe -Gelibolu hattında çalıştırdıklarını söyledi.

Vali Güngör Azim Tuna, Evreşe Tekstil Atölyesinde ve camide incelemelerde bularak Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak’tan bilgi aldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir