Vali Tuna, İl Genel Meclisi Üyeleriyle Bir Araya Geldi

05 Temmuz 2012

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, Parti İl Başkanları ve grup başkan vekilleriyle bir araya gelen Vali Güngör Azim Tuna, meclisle uyumlu bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Yemekte bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Genel Meclisi olarak ilin sosyo-ekonomik kalkınması için çalıştığını belirtti. Meclisteki üç partinin Çanakkale için tek parti gibi çalıştığını ifade eden Meclis Başkanı Ali Rıza Tekin, amaçlarının Çanakkale’ye hizmet etmek olduğunun altını çizdi. Her ay düzenli olarak yapılan İl Genel Meclisi toplantılarında meclis üyeleriyle bir arada olmaya çalıştıklarını belirten Vali Güngör Azim Tuna, görüş ve önerilerini meclise sunduklarını ifade etti. Görev süresi içerisinde meclisle seviyeli ve yapıcı bir diyalog içerisinde olduklarını kaydeden Vali Güngör Azim Tuna, amacın çok daha iyi bir Çanakkale olduğunu söyledi.

Vali Güngör Azim Tuna meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “Son günlerde Çanakkale’ye olan ilgi artıyor. İlimizin turizm potansiyeli yüksek olmakla birlikte, altyapı eksikliklerimiz de vardır. İleriye dönük stratejiler-politikalar üretilirken merkezi yönetimle yerel yönetim işbirliği içerisinde olmalı. Bunu sağlamak için şimdiden işbirliği içerisinde olmamamız gerekiyor. 2015 için seferberlik içerisindeyiz. Çalışma grupları oluşturuyoruz. Ulusal ve uluslararası ölçekte işbirliği imkânlarını araştırıyoruz. Çanakkale’de Kongre Turizmini de geliştirmek istiyoruz. Var olan kaynakları en iyi şekilde kullanmamız gerek.

[Kaynak: Hedef Medya]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir