Vali Tuna: “Kruvaziyer Limanı GESTAŞ İmkanlarıyla Yapılacak”

07 Aralık 2012

İzmir’de düzenlenen Travel Turkey Turizm Fuarı’na katılan Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna kente büyük bir müjde verdi.

Turizm fuarında yapılan açılışların ardından Çanakkale Web TV mikrofonlarına konuşan Güngör Azim Tuna kent merkezine Valilik imkanlarıyla büyük gemilerin yanaşabileceği kruvaziyer limanı yapılacağını söyledi. Vali Tuna, “Çanakkalelilere şöyle bir müjde vermek istiyorum. İl imkanlarıyla bir kruvaziyer limanı GESTAŞ imkanlarıyla yapacağız. Yanımıza özel sektörü de alacağız. Bunu iki sene içinde bitirip 2015’de en büyük gemilerin yanaşabileceği aynı anda iki büyük geminin yanaşabileceği merkezde bir kruvaziyer iskele yapmak için start veriyoruz. Bu önemli bir gelişme. Arkasından belki yat limanı konulabilir, onunda zamanı gelir diye düşünüyoruz. Bir taraftan havaalanı genişletiliyor uzatılıyor. Uluslararası uçuşlara uygun hale gelecek. Çanakkale’nin ulaşılabilirliği daha da artacak. Çanakkale böylece turizm pastasından daha da fazla pay almaya başlayacak. Bize düşen sadece bu süreç içerisinde alt yapımızı hazırlamak, planlarımızı daha iyi yapabilmek.” dedi.

2013 yılı İzmir Turizm fuarının paydaş ili Çanakkale
Çanakkale savaşlarının 100. Yıldönümü için tüm hızıyla çalışmalara devam eden Çanakkale Valiliği tanıtımlarını daha da arttırıyor. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna 2013 yılında İzmir’de düzenlenecek olan Travel Türkiye fuarını tema şehrinin Çanakkale olacağını açıkladı.

Vali Tuna “Önümüzdeki sene Travel Turkey’de bu işin organizasyonunda her sene paydaş bir il açılıyor. Önümüzdeki sene Çanakkale olacak. Çanakkale’den 1915’e bir defile performans sunumunuz olacak. Bu bizim için çok önemli şimdiden hazırlıklara başlayacağız. 2015’e doğru çok önemli bir aşamayı gerçekleştirmiş olacağız.” dedi.

Truva Müzesi’nin temelleri atılıyor
İzmir’den Çanakkalelilere turizm konusunda birçok müjdeler veren Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna 2013 yılının ilkbaharında yıllardır beklenen Truva Müzesi’nin temellerinin atılacağını söyledi. Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, “2013 ile birlikte ihalesi yapılıp ilkbaharda temelin atılması bizim hedefimiz. 2014’ün son baharında da bu işin bitmesini istiyoruz. 2015’de ise yüzbinlerce ziyaretçi geldiğinde karşılarında ziyaret edebilecekleri bir müze hedefimiz var.” dedi.

Çanakkale merkez ve ilçelerinden gelen belediyeler, turizm firmaları yetkilileri 9 Aralık tarihine kadar fuarda Çanakkale’yi tanıtmaya devam edecek.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir