Vali Tuna, Yenice’de Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

Vali Tuna, Yenice’de Vatandaşların Sorunlarını Dinledi
19 Mayıs 2011

Bir dizi incelemede bulunmak üzere Yenice ilçesine giden Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan Gider, Tarım İl Müdürü İlkay Uçar, İl Sağlık Müdür Vekili Şahin Kahyaoğlu ile beraber Yenice’ye giden Vali Güngör Azim Tuna’nın ilk durağı kaymakamlık oldu.

Kaymakam Cem Afşin Akbay’dan ilçeyle ilgili detaylı bir brifing alan Vali Güngör Azim Tuna’ya, Yenice Belediyesinde, Başkan Veysel Acar ilçenin sorunlarını aktardı. Belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi veren Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, bütün alt yapını tamamlanarak yolların yüzde 90 oranında bitirildiğini kaydetti. İmkanları iyi kullanan bir belediye olduklarını ve sahip oldukları makine parkıyla diğer belediyelere de yardımda bulunduklarını söyleyen Veysel Acar, sulama sistemi konusunda da vatandaşa en iyi hizmeti sunduklarını ifade etti. Üniversite ile işbirliği içerisinde olduklarını ve ilçedeki yüksekokulun kendileri için önemli bir yatırım konusu olduğunu da belirten Veysel Acar ilçedeki en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çekti. Yenice Belediyesi’nden sonra kapalı sulama sistemi, Yenice Anaokulu ve yüzme havuzu kompleksi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Güngör Azim Tuna, Hamdibey’de kanalizasyon sistemi açılışına katıldı.

Kalkım ve Akçakoyun beldelerinde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Vali Güngör Azim Tuna’ya belde başkanları ve vatandaşlar tarafından sorunlar aktarıldı. Pehlivanoğlu Fabrikasında incelemelerde bulunan Vali Güngör Azim Tuna Hıdırlar Kaplıcasını gezerek ilgililerden bilgi aldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir