Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Vali Tuna’dan KÖYDES Ödenekleri ile İlgili Açıklama

Vali Tuna’dan KÖYDES Ödenekleri ile İlgili Açıklama

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Köy Altyapı Hizmetlerini Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında 2011 mali yılı için gönderilen 10.503.111 TL ödeneğin il genelinde çeşitli alanlarda kullanıldığını açıkladı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Tuna, Çanakkale için ayrılan ödeneğin Yüksek Planlama Kurulu Kararı Uygulama Esas ve Usullerine uygun olarak suyu yetersiz köy ve bağlıları başta olmak üzere içme suyu projelerinde, köy yollarının kalite ve standartlarının yükseltilmesine yönelik yol projelerinde ve Mülga Köy Hizmetlerinden İl Özel İdarelerine Devredilen Projelerinde kullanıldığın söyledi. Vali Tuna ayrılan ödeneğin 3.429.889,77 TL’sinin yol ve ulaşım hizmetleri sektöründe, 2.461.586,23 TL’sinin İl Özel İdaresince yol ve ulaşım sektörü için yol yapım çalışmalarında, 1.655.000,00 TL’sinin suyu yetersiz, yeni tesis ve tesisi geliştirilecek olan köy ve bağlılarının içme ve kullanma suyu ihtiyacında ve geriye kalan 2.956.635,00 TL’sinin de MÜLGA köy hizmetlerinden devredilen projelerinde harcandığını ifade etti. Vali Tuna açıklamasında Yeniceköy Göl.Su.Tesisine 2.839.996,33.- TL, Yenice-Araovacık Göl. Su. Tesisine 64.864,32.-TL ve Biga-Bakacak Sul.Sahası A.T.ve T.İ.G.H (Yeniçiftlik Tokatkırı, Adliye, Çınarköprü) 51.774,35.- TL’nin Yüksek Planlama Kurulu Kararlarının Uygulanmasına Dair Esaslarda belirtilen önceliklere göre harcandığını sözlerine ekledi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir