Vali Tuna’dan Terzialanlı Şehitin Ailesine Ziyaret

11 Haziran 2012

Vali Güngör Azim Tuna, Diyarbakır’ın Lice İlçesinde mayın patlaması sonucu şehit düşen Kurmay Binbaşı Ercan Kurt’un ailesini ziyaret etti.

Çan İlçesi Terzialan’daki şehit Kurmay Binbaşı Ercan Kurt’un ailesini eşi Pervin Tuna, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Alper Faruk Güngör ve Çan Kaymakamı Hasan Gözen’le ziyaret eden Vali Güngör Azim Tuna, başsağlığı dileklerinde bulundu.

Devletin şehit ailelerin her zaman yanında olduğunu kaydeden Vali Tuna, şehitlerin emanetlerinin kendi emanetleri olduğunu söyledi. Ailenin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olduklarını ve her zaman kendilerinin yanında olduklarını ifade eden Vali Güngör Azim Tuna, şehitlerin hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini belirtti. Ziyarette Vali Güngör Azim Tuna, şehidin Ankara’da bulunan mezarının birlikte ziyaret edilmesi teklifinde bulunması teklifine annesi Zehra Kunt çok sevinirken oğlunun isminin bir okula verilmesi talebinde bulundu. Vali Güngör Azim Tuna konuyla ilgili talimatı Çan Kaymakamı Hasan Gözen’e verdi. Terzialan Beldesinde Şehit Ercan Kurt için bir anıt yapılmasını isteyen ağabeyine Vali Güngör Azim Tuna olumlu yanıt verdi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir