Vali Tuna’nın Yenice Ziyareti

24 Mart 2013

Vali Güngör Azim Tuna ve Eşi Pervin Tuna Yenice ilçesine ziyarette bulundu.

Vali Güngör Azim Tuna ve Eşi Pervin Tuna Yenice ziyaretine Davutköy İlkokulu Çocuk Parkı açılışı ile başladı. Vali Tuna burada yaptığı konuşmada “Sevgili Davutköylü hemşerilerim, çalışma arkadaşlarım ve çocuklarımız, bu köye bir acı kaza vesilesiyle bundan bir süre önce ilk defa gelmiştik. Sevgili İrem’i, Berna’yı ve tabii ki Recep’i hiçbir zaman unutmayacağız. Onların anısını, hatırasını burada yaşatacağız. Buradaki çocuklarımız mutlu bir şekilde ailelerinin yanında bu okula gidip gelmeleri, güzel bir eğitim almaları, ileride vatana, millete birer faydalı evlat olmaları için okulumuzu devletimizin imkanlarıyla elimizden geldiği kadar güzelleştirmeye çalıştık. Sizlere çocuklarınız ile birlikte sağlıklı, afiyetli, huzur içerisinde, mutlu bir ömür diliyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Daha sonra sınıfları gezen Vali Tuna çocukların dersine katılarak onlara sorular sordu. Buradan Yenice İlçesine geçen Vali Güngör Azim Tuna ve beraberindeki heyeti Yenice Kaymakamı Dede Musa Baştürk ve Eşi, Belediye Başkanı ve İlçe Protokolü tarafından karşılanarak hep birlikte Gönül Elçileri tanıtım programına geçildi. Açılış konuşmasının ardından konuşan Vali Güngör Azim Tuna “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Tarafından; toplumda “gönüllülük” kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını güçlendirmek amacıyla Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma ŞAHİN’nin koordinasyonunda gerçekleştirilen ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri’ Projesi tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Toplumda “gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağı ihtiyacını ihtiyacını güçlendirmek üzere “Toplum Kalkınmasından Gönül Elçileri Projesi” hayata geçirilmiştir. Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden ya da başka bir çıkar beklentisi içinde olmadan, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini arttırmak ya da genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için, yalnızca içinden gelerek ve doğru olduğuna inanarak, bir toplumsal girişime destek olmasıdır. Gönül Elçisi; insana ve insanlığa hizmet için karşılık beklemeden emek veren kişi ve gruplardır. Gönül Elçiliği ifadesinin derinliği, yapılan işin içinde, akıl, düşünce, deneyim, beceri ve profesyonel uzmanlıklar kadar inanç, değerler ve insan sevgisinin bulunmasından gelmektedir. Biz tarih, kültür ve dini değerlerimiz doğrultusunda; insana hizmeti, Kendimize düstur edinmiş bir ecdadın torunlarıyız. Bu açıdan bizi biz yapan insani değerleri yaşattıkça, sevgiyi, şefkati, merhameti paylaştıkça gücümüzün artacağına inanıyoruz. Geçmişimizden aldığımız güç ve enerjiyi geleceğe taşımak için bugünden sorumluluk almak düşüncesiyle Yenice Halkını ‘Gönül Elçisi’ olmaya davet ediyorum. Gönül Elçiliği; insana ve insanlığa hizmet için karşılık beklemeden emek vererek, bundan büyük haz almaktır. Bu sebeple; Bugün siz de insanlık için bir şey yapın, Gönül Elçisi olun diyorum” dedi.

Daha sonra programa katılanlara gönül elçileri projesi ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce sunu yapıldı ve vatandaşlar konu hakkında bilgilendirildi. Vali Güngör Azim Tuna Yenice Belediye Başkanlığını ziyaret ettikten sonra, Çarşı Camii ve camlı kahve ve pazar esnafını gezerek onlarla bir araya geldi. Yenice Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezini gezdi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir