Valilikten GESTAŞ Açıklaması

03 Eylül 2014

Çanakkale Valiliği, GESTAŞ’ın kiraladığı motorlarla ilgili olarak, bakım ve onarım giderleri başta olmak üzere sözleşme hükümlerine uygun olmayan işlemlerin yapıldığına dair şikayetler üzerine açıklama yaptı.

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Boğazı ile adalar arasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ. şirketinin kiraladığı motorlar ile ilgili Valiliğe yapılan şikayetlere cevap verdi. Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Valiliğimize yapılan şikâyetler üzerine Şirket Yönetim Kurlu’nun kararları sonucunda kiralanan motorlarla ilgili olarak yapılan sözleşmelerde “30.3.4 maddelerinde ‘GEMİ’ nin sözleşme süresince yapılacak her türlü arıza, bakım-onarım işleri ‘İDARE’ tarafından karşılanacaktır” denilmektedir.
Söz konusu sözleşme uyarınca 2013 ve 2014 yıllarına ait harcamaların ve belgelerinin incelenmesi sonucunda; şirket yönetim kurulu kararı üzerine ihale ve sözleşmelerin yapıldığı, kiralanan gemi ve motorların bakım, onarım ve havuzlama giderlerinin şirket tarafından karşılandığı anlaşılmıştır. Hizmet ve yedek parça alımlarına ilişkin talep formlarının mevcut olduğu, alımların Kamu İhale Kanunu hükümlerine göre yapıldığı tespit edilmiştir.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir