Van’daki Depremzede Aileye Çanakkale’deki Evini Tahsis Etti

03 Kasım 2011

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde yaşayan Vanlı işadamı Kerim Taylan, depremde evleri yıkılan 6 kişilik aileye inşa ettirdiği dairelerinden birini tahsis etti.

İşadamı Kerim Taylan, meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremde Van merkeze bağlı Güveçli köyündeki evleri yıkılan 6 kişilik Belin ailesini Çanakkale’ye davet ederek Lapseki ilçesinde yaptırdığı dairelerden birini kendilerine tahsis etti. Vanlı olması sebebiyle depremin ardından mağdur durumda olan vatandaşlara yardım etmek için elinden gelen çabayı gösterdiğini belirten Kerim Taylan, “Bölgedeki yakınlarımla yaptığım görüşmeler sonunda 6 kişilik Belin ailesinin durumunun kötü olduğunu öğrendim. Ben de onları Çanakkale’ye davet ederek bir süre ağırlamak istedim. Torun Hanım’ın eşi Lütfü felçli olduğu için zor yürüyebiliyor. Orada yaşam koşulları kötü olduğu için bir süre Çanakkale’de yaptığım bir dairede barınacaklar” dedi.

Anne Torun Belin (61) ve baba Lütfü Belin (68) ile çocukları Ebubekir, (21), Mehmet (16), Yıldız (17) ve Özlem (18) Belin ise yardımları sebebiyle Vanlı işadamına teşekkür etti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir