Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

26 Nisan 2015

Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Ziyarette Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Fişekçi, Meclis Başkanı Bekir Karadaş, Samsun Ticaret Borsası Başkan yardımcısı Hasan Tunç ve Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden oluşan 60 kişilik heyete Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardimcisi Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu, ve Genel Sekreter Sevcan Elver ev sahipliği yaptılar. 2005-2007 yıllarında Vezirköprü’de görev yapmış olan İş Bankası Çanakkale Şubesi Müdürü Necmi Şahin’de toplantıda yer aldı.

Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Fişekçi yapılan ziyaret ile ilgili olarak; “Çanakkale savaşlarının 100. Yıl dönümünde Çanakkale’de olmak istedik. 60 kişilik bir heyet halinde üyelerimiz ile burdayız. İnşallah önümüzdeki yıl ailelerimiz ile birlikte çok daha geniş katılım yapmak istiyoruz. Herkes Çanakkale’ye gelmeli.. Çanakkale’yi solumalı..
Borsamızın göstermiş olduğu yakın ilgi ve alaka için çok teşekkür ediyoruz. Bizler Vezirköprü TSO olarak Çanakkale’li siz değerli dostlarımızı Vezirköprüye davet etmek istiyoruz”
dedi.

Meclis Başkanı Bekir Karadaş ve Samsun Ticaret Borsası Başkan yardımcısı Hasan Tunç da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek ev sahipliği için Çanakkale Ticaret Borsasına teşekkür ettiler.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal; “2015 yılında tarihsel açıdan bütün dünya toplumlarını etkilemiş destansı bir zafer olan Çanakkale zaferimizin 100. Yılında istedik ki tüm oda ve borsalarımızla Çanakkale’de buluşalım. Bu anlamlı günde Çanakkale’mize yapmış olduğunuz bu ziyaretten ziyadesi ile memnun olduk. Hepiniz borsamıza hoş geldiniz” dedi.

Gökhan Uysal sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yılı programları çerçevesinde, dün Şehitler Abidesi’nde uluslararası tören düzenledi. Törene Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve Galler Prensi Charles’ın da aralarında bulunduğu 20 civarında devlet başkanı katıldı. Törenlerin geniş olarak kutlanması, tüm dünyaya ülkemizin görüş ve mesajlarının aktarılması açısından çok büyük önem arz etmektedir.
Bu nedenle tüm dünyanın toplandığı, tüm dünya liderlerinin buluşma yeri olan ve tüm dünyaya barış mesajlarının verildiği Çanakkalemizde siz değerli oda ve borsalarımızın yöneticilerinin bir araya gelmesi, borsamızı ziyaret etmeleri çok anlamlı ve önemlidir.”

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu sayman üyesi Zakir Tanrıkulu yaptığı konuşmasında “Vezirköprü Ticaret ve Sanayi odası ve Samsun Ticaret Borsası üyelerimiz ile bugün borsamızda olmaktan son derece mutluyuz. Umut ediyoruz ki meslektaşlarımızla bugün bir araya gelmemiz çok büyük sinerji ve başarılı ortaklıkların oluşmasına fırsat doğuracaktır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal son olarak Borsanın yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgiler vererek Çanakkale Ticaret Borsası olarak katkı sağladıkları 14-17 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan Expotroia 100. Yıl Gıda ve Tarım Fuarı ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek Vezirköprü TSO üyelerini ve Samsun Ticaret Borsası üyelerini fuara davet etti.

Toplantı sonrasında Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Fişekçi ve Meclis Başkanı Bekir Karadaş’a ziyaretin anısına 100. Yıl tabağı ve Çanakkale Gazileri kitabı hediye edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir