“XII. Ortaçağ-Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Sempozyumu” Başladı

15 Ekim 2008

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi bölümü tarafından düzenlenen ?12. Ortaçağ Türk Dönemi Kazıları ve Sanat Tarihi Sempozyumu? Çanakkale?de başladı.

Türkiye?deki kazıları yöneten 100?e yakın bilim adamanın katıldığı sempozyum Terzioğlu Kampüsü Manfred Osman Korfmann Troia Kültür Merkezi?nde gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Osman Uysal, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Yılmaz ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir’in açılış konuşmalarıyla başlayan sempozyumda etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediye Başkanlığı, İÇDAŞ, AKÇANSA, GESTAŞ ve Çanakkale Madencilik A.Ş’ye plaket takdim edildi.

Sempozyuma Çanakkale Valisi Orhan Kırlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tümamiral Serdar Dülger, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Sevgi Uluşal, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdemir ile Türkiye?nin değişik bölgelerinden gelen 100?e yakın bilim adamı ve öğrenciler katıldı.

3 gün sürecek sempozyumda katılımcılar Türkiye genelindeki kazılarla ilgili son gelişmeleri değerlendirecekler.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir