Yabancı Dil Kampı Öğretmenlerinden Kaymakam ve Belediye Başkanına Ziyaret

17 Haziran 2009

Amerika Birleşik Devletleri’nden iki, Gürcistan, Fransa ve Güney Kore’den birer olmak üzere Çan’a gelen beş misafir öğretmen, 60 kişilik öğrenci grubuyla “İngilizce Konuşma Kampı”na katıldı.

Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu’nda 27 Haziran’a kadar sürecek “Yabancı Dil Kampı” öncesinde yabancı öğretmenler, Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi (ÇİBAL) İngilizce Öğretmeni Cenker Pir ile Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu İngilizce Öğretmeni Reyhan Keser ve projenin koordinatörü Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu Müdürü Nihat Mutlu, ÇİBAL Müdürü Ahmet Meydan ile birlikte Kaymakam Hasan Gözen ve Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu’yu makamında ziyaret etti.

Çan’da öğrencilerin İngilizce konuşma, dinleme-anlama ve okuma-yazma becerilerini geliştirmek amacıyla Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu ile Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi işbirliği ile organize edilen “Yabancı Dil Kampı”na, Çan İbrahim Bodur Anadolu Lisesi, Çan Şehit Engin Eker İlköğretim Okulu, Çan Anadolu Lisesi, Atatürk İlköğretim Okulu, Fen ve Anadolu Öğretmen Liselerinden toplam 60 öğrenci katılıyor. Türkiye’de düzenlenen iki “Yabancı Dil Kampı”ndan biri olan kamp ile öğrencilerin verimli bir yaz tatili geçirmelerini istediklerini belirten organizatör müdürler, “Öğrencilerimizin hem dinlenip hem de dil öğrenmelerini sağlamak amacıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz kamp sayesinde sosyal hayatın içerisinde pratik İngilizce konuşma şansını yakalamış olacaklar” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir