Yağmur Altında Protesto Eylemi

Yağmur Altında Protesto Eylemi
14 Nisan 2009

Ergenekon soruşturması kapsamında Türkiye?nin çeşitli illerinde ÇYDD şubelerine yapılan operasyonlar Çanakkale?de yağmur altında gerçekleştirilen eylemle protesto edildi.

Cumhuriyet meydanında gerçekleştirilen eylemde bir konuşma yapan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çanakkale Şube Başkanı Dr. Ersin Gin, Ergenekon adı altında yapılan aramalara tepki göstererek, ?Hasta yatağında bile rahatsız edilmekten çekinilmeyen, derneğimizin kurucusu ve başkanı değerli hocamız Prof. Dr. Türkan Saylan?ın ve en az onun kadar bu ülkeyle hizmet etmiş diğer değerli hocalarımızın, bilim insanlarımızın demokrasi karşıtı bir hareketin içinde olduğuna inanmıyoruz. Onlara karşı yapılanlardan demokrasi ve hukuk devleti adına utanç duyuyor, uygulamaları şiddetle kınıyoruz. Tam bağımsız, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti?nden yanayız ve koruyucusuyuz. Hukukun üstünlüğüne güvenciniz ve inancımız tamdır? dedi.

Eylemde ayrıca diğer katılımcılar da birer konuşma yaparak ÇYDD şubelerinde yapılan aramalara tepki gösterdiler. Sağanak yağmur altında gerçekleştirilen eylem konuşmaların ardından olaysız olarak sona erdi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir