Yanan Evde Can Pazarı

14 Aralık 2010

Çanakkale’nin Biga ilçesinde bacadan çıkan yangın sebebiyle evde mahsur kalan 3 kişi, itfaiye ekipleri ile vatandaşların çabaları sonucu güçlükle kurtarılabildi.

Edinilen bilgiye göre, İstiklal Mahallesi Yıldız Sokak’ta bulunan Metin B.’ye ait binanın 2. katında, ilk belirlemelere göre bacadan çıktığı belirtilen yangın kısa sürede büyüdü. Vatandaşların durumu itfaiyeye bildirmesinin ardından kısa sürede bölgeye gelen ekipler yangına müdahale ederken, içeride mahsur kalan 3 kişinin kısa sürede kurtarılması için çalışma başlatıldı. Yoğun duman sebebiyle zor anların yaşandığı kurtarma çalışması sırasında bazı vatandaşlar da zehirlenerek ambulansta tedavi edildi.

Apartmanda mahsur kalan Metin B. (77), Aslı B. (37) ve Rafi B. (42) itfaiye ekiplerinin çabaları ile balkondan itfaiye merdiveni yardımıyla kurtarılıp ambulansla Biga Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Dumandan etkilenen 3 kişi daha sonra Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. İtfaiye eri Zafer Ç. de söndürme çalışması sırasında dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Biga Kaymakamı Fatih Genel de olay yerine gelerek emniyet güçleri ve itfaiye ekiplerinden bilgi aldı.
Öte yandan, sokakların dar olması ve düzensiz park eden araçlar yüzünden ambulansların olay yerine geç gelmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir