Yapı Kredi Bankası’ndan Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine Kredi Desteği

08 Ekim 2008

Yapı Kredi Bankası geçtiğimiz Temmuz ayında faaliyete geçen yeni şubesiyle yeniden hizmet vermeye başladığı Gelibolu’da, oda üyelerine daha avantajlı kredi fırsatları sunmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası ile kredi protokolü imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Yapı Kredi Bakırköy Bölge Müdürü Altan Şentürk, Yapı Kredi’nin genişleyen şube ağıyla, VIP müşteri olarak kabul ettikleri KOBİ müşterilerine mümkün olan her il ve ilçede ayrıcalıklı ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunmayı amaçladıklarını dile getirerek, “Bildiğiniz gibi, 2008 büyüme hedefimize paralel olarak, Türkiye genelinde açtığımız şubelere her gün bir yenisini ekliyoruz. Eylül sonu itibariyle, Türkiye genelindeki il ve ilçelerde toplam 835 şube sayısına ulaştık. 2008 yılında ise toplam 160 yeni şube açarak ağımızı genişletiyor olacağız. Şube açtığımız il ve ilçelerdeki sanayi ve ticaret odalarıyla anlaşmalar yaparak, söz konusu il ve ilçelerin büyüyen ekonomisine ve KOBİ’lerimizin gelişmesine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Anadolu’nun farklı noktalarında KOBİ’lere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini de belirten Şentürk, Yapı Kredi’nin, hibe fonları, Basel II ve uluslararası ticaret gibi kritik konuları içeren bilgilendirme toplantılarıyla 2008 yılında da Anadolu’nun farklı noktalarında KOBİ’lerle bir araya gelerek desteğini sürdüreceğini ifade etti.

Yapı Kredi Gelibolu Şube Müdürü Cahide Akgül de konuşmasında, Yapı Kredi’nin 2007 yılında başlayan KOBİ bankacılığı alanındaki önemli atılımlarına, 2008 yılında da yeni hizmetler ile devam edileceğini ifade etti. 16 yıl aradan sonra Gelibolu ilçesinde faaliyet gösteriyor olmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Akgül, “Temmuz ayında faaliyete geçirdiğimiz Gelibolu Şubesi aracılığıyla KOBİ’lerimize daha esnek ve iyi şartlarda anlaşmalar sunmak ve onları yatırım kararlarında teşvik etmek istiyoruz. Finansman yetersizliği nedeniyle üretim geliştirme faaliyetlerini gerçekleştiremeyen, üretimde kalite ve ürün çeşitliliği sağlayamayan tüm KOBİ’lerimize yaptığımız kredi protokolü anlaşmalarıyla ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi. 2007 yılından başlayarak, Yapı Kredi şubelerinde yalnızca KOBİ’lere hizmet vermek üzere özel eğitimlerden geçmiş KOBİ Portföy Yönetmenleri bulunduğunu belirten Akgül, özel olarak tasarladıkları KOBİ ürün paketleriyle önümüzdeki dönemde de müşterilerinin her türlü bankacılık ihtiyacını karşılayacaklarını belirtti.

İmza törenine Yapı Kredi Bakırköy Bölge Müdürü Altan Şentürk, Yapı Kredi Gelibolu Şube Müdürü Cahide Akgül ve Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Veral katıldı. İmzalanan protokol sayesinde, oda üyeleri işletme finansmanı gereksinimlerini uygun şartlarla karşılamak üzere, Yapı Kredi’nin sağladığı özel kredi olanaklarından faydalanabilecek.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir