“Yaratıcı Yaz Atölyeleri” Çocukları Bekliyor…

08 Temmuz 2015

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi yaz tatilinde farklı yaş gruplarından çocukları “Yaratıcı Yaz Atölyeleri” başlığıyla kurgulanan atölye programlarına davet ediyor.

Eğlenceli, dinamik ve yaratıcı bir içeriğe sahip olan “Yaratıcı Yaz Atölyeleri” programı; 5-13 yaş aralığındaki çocuklar için, yaş gruplarına uygun olacak şekilde içeriği her hafta değişen, iki saatlik ücretsiz atölye çalışmalarından oluşuyor. Çocukların değişik malzeme ve tekniklerle tanışarak hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına ve kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmelerine olanak sağlamak amacıyla hazırlanan ve Temmuz ayında başlayan atölyelerin Ağustos ayı boyunca da Yazar ve Sanatçı Evi’nde yürütülmesi planlanmaktadır.

Yaratıcı Drama ile Masal Günleri (5-6 yaş)
“Yaratıcı Drama ile Masal Günleri” programı oyunla kitabı bir araya getiriyor. Çocuklar kuklaları konuşturup, boyalarla ve fırçalarla kitabın kahramanlarına hayat verecek, kimi zamanda bizzat kitabın kahramanı olacaklar.
Atölye Programı, çocukları çocuk edebiyatının nitelikli örnekleriyle buluştururken, hayal kurma, merak etme, sorgulama, problem çözme, farklı perspektifler edinme, grup içinde kendini ve fikirlerini rahatça ifade edebilme gibi pek çok beceriyi kazandırmayı hedefliyor.

Oyun ve Oyuncak Yapım Atölyesi (7-9 yaş)
“Oyun çocuğun en önemli işi, oyuncakları da en önemli aracıdır.” fikrinden yola çıkarak kurgulanan “Oyun ve Oyuncak Yapım Atölyesi”nde çocuklar hem çevrelerinde kolaylıkla bulabilecekleri malzemelerin nasıl oyuncağa dönüşebileceğini deneyimleyerek kendi oyuncaklarını yapacak hem de yaratıcı drama oyunları ile eğlenceli ve yaratıcı bir sürecin parçası olacaklar.

Atölye Programı, çocukları nesnelere yaratıcı bir gözle bakmaya davet ederken, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını oyun aracılığıyla ortaya çıkarmalarına olanak sağlamayı hedefliyor.

Güzel Yazı Yazma Atölyesi (10-13 yaş)
“Güzel Yazı Yazma Atölyesi” çocukları güzel yazı yazma teknikleri ve kaligrafi sanatı ile buluşturuyor.
Çocukların daha özenli ve daha sanatsal yazılar yazması ve edinecekleri bu beceri ile eğlenceli zaman geçirmeleri amacıyla kurgulanan atölye programı; çocukları özel yeteneklere ihtiyaç duyulmaksızın estetik yazı yazabilmeleri ve vermek istedikleri mesajı etkin bir biçimde aktarabilmeleri doğrultusunda desteklemeyi hedeflemektedir.

Yaratıcı Sanat Atölyeleri (10-12 yaş)
“Yaratıcı Sanat Atölyeleri” programı çocukları suluboyadan tasarıma, oyuncak heykelden geri dönüşüm sanatına, yaratıcı dramaya kadar sanatın farklı disiplinleriyle buluşturuyor.
Farklı teknik ve malzemelerin kullanılacağı program, çocukların yaratma ve ifade etme ihtiyaçlarını sanat aracılığı ile destekleyerek, onların yaratıcı gelişimine katkı sağlayabilmeyi hedefliyor.

Her atölye için 15 kişilik kontenjanın yer aldığı “Yaratıcı Yaz Atölyeleri” programı ücretsiz olarak yürütülüyor.
İletişim: Yazar ve Sanatçı Evi 0286 2143484

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir