Yarının Üniversitelileri Mezun Oldu

16 Haziran 2011

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği ve Çanakkale’nin tüm liselerinin katıldığı toplu olarak yapılan ilk mezuniyet töreni 18 Mart Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin ilk konuşmasını tüm mezun öğrenciler adına duygu ve düşüncelerini ifade eden İbrahim Bodur Anadolu Lisesi öğrencisi İmran Kankaya yaptı. Sağlık Meslek Lisesi öğretmenlerinden Mürsel Büber’in önderliğinde, öğrencilerin meslek andını okumasından sonra sırasıyla İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Güngör Azim Tuna da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından okullarında dereceye giren öğrencilere diplomaları ve plaketleri törenle verildi. Okul birincilerine diploma ve plaketleri Vali Güngör Azim Tuna ve İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı tarafından verilirken, okul ikincilerine Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Serdar Soydan tarafından takdim edildi. Okul üçüncülerine ise diplomalarını Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan verdi. Okullarını birinci bitiren lise öğrencileri okul kütüklerine birincilik plaketi çakarken, diğer öğrencilere diplomaları öğretmenleri tarafından verildi. Mezun öğrencilerin keplerini havaya atmalarının ardından ünlü şarkıcı Ogün Sanlısoy’un verdiği konserle mezuniyet töreni son buldu.

Mezuniyet Töreni’ne ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’in yanı sıra Vali Güngör Azim Tuna, Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Serdar Soydan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Argıç, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, İl Defterdarı Sacide Şakar, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Hüseyin Kulözü ve mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir