Yasemin Mori Konseri

21 Şubat 2010

Rock müziğin önemli vokallerinden Yasemin Mori 27 Şubat 2010 Cumartesi akşamı Çanakkale’de, Mask Bar’da, gerçekleşecek konseriyle hayranlarıyla birlikte olacak.

Kapı Açılış Saati: 21.00
Bilet Fiyatı: 15 TL

Yasemin Mori (Vokal)
Cihan Mürtezaoğlu (Gitar)
Canberk Ünsal (Bas Gitar)
Masis Aram Gozbek (Klavye)
Can Güngör (Davul)

Küçük yaşlarından beri müzikle ilgilenen Yasemin Mori, söz ve müziklerini kendisinin yaptığı “Hayvanlar” adlı albümünü 2008 yılında müzik piyasasına kazandırdı. Ozan Çolakoğlu ve Emre Irmak gibi iki önemli ismin yapımcılığını üstlendiği çalışmanın prodüktörlüğünü yine Emre Irmak, Yasemin Mori ile birlikte yaptı. İlk dinlenildiğinde dikkatleri üzerine çeken vokal tekniği ve yorumuyla kısa sürede müzikseverlerin beğenisini kazandı. Bu ilk albümünde Cengiz Baysal, Volkan Öktem, Tarkan Gözübüyük, Murat Ejder, Gültekin Kacar ve Korhan Faturacı gibi isimlerle çalıştı. Alanlarının en iyileri olan bu müzisyenlerin albüme ve Yasemin Mori müziğine katkıları yadsınamaz ölçüde etkiliydi.

“Aslında Bir Konu Var” adlı şarkısına çektiği klip müzik dünyasında geniş yankı uyandırdı. Uzayın ve mekânın dışında bir bütünlük hissinin arayışını ve anlatımını amaçlayan video, Fatih Kızılkök’ün gözleriyle kalbini birleştirdiği noktada 16 mm. film formatında, tek plan kullanılarak çekildi. Albümün hareketli şarkılarından biri olan “Nolur, Nolur”a çektiği klipten sonra rüştünü pekiştiren Yasemin Mori, 207 Şubat gecesi MASK BAR’da dinleyicileriyle buluşacak. İlk albümü “Hayvanlar”ın yanında, üzerinde çalıştığı ikinci albümünden parçaları da hayranlarıyla paylaşacak olan sanatçının bu ilk ÇANAKKALE konseri çok ses getireceğe benziyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir