Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Yat Limanı Projesi Çanakkale’nindir…”

“Yat Limanı Projesi Çanakkale’nindir…”

Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada Yat Limanı Raporu’nun hazırlandığını ve Kent Konseyi’nin bilgilerini ve bulgularını gerek bilimsel açıdan gerekse halkın yararı açısından ilgililere sunmaya hazır olduğunu belirtti.

Çanakkale Kent Konseyi Başkanı Saim Yavuz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Yat Limanı Projesi Çanakkale’nindir…
Belediye meclis gündeminde bulunan kent için çok önemli imar planı değişiklikleri arasında en önemli bir tanesi yat limanına ilişkin değişikliktir. Projenin sahibi Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası hazırladıkları ÇED raporunun her soruya cevap veren bir ayrıntıda hazırlandığını ve olumlu sonuca ulaştıklarını iddia etmektedirler.

Kent Konseyimiz gerek raporun hazırlanması sürecinde gerekse sonrasında yaptığı çalışmalarla özellikle yer seçimine ilişkin olarak ciddi endişeler taşımaktadır. Bu endişeler Konseyimiz içerisinde yeterince tartışılmış ve sonucunda konseyimiz projenin bu haline olumsuz görüş bildirmiştir.

Olumsuz görüş kararı veren konsey toplantımızda ilimizin kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri büyük bir çoğunlukla projeyi bu haliyle red etmişlerdir. Konseyimiz konuyu kentimiz açısından çok önemli olarak görmektedir. ÇTSO’nun da konuya olumlu yaklaşımı ve süreci devam ettirmesi yat limanı projesinin kentte daha fazla tartışılması gereğini ortaya çıkartmıştır.

Kentimizin sürdürülebilir gelişmesi, çevre ve kültür değerlerinin korunması bakımından olduğu kadar yaşanabilir bir kent için ÇED raporunun tartışmaya açık boşluklarının doğru karara varabilmek için, karar organları da içinde olmak üzere tartışılmasının Çanakkale’nin yararına olacağına inanıyoruz.

Bu inanç doğrultusunda Kent Konseyimiz, bilgilerini ve bulgularını gerek bilimsel açıdan gerekse halkımızın yararları açısından ilgililere sunmaya hazırdır.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir