Yaya ve Araç Trafiği Düzenlemelerine Yönelik Çalışmalar

19 Ağustos 2014

Çanakkale Belediyesi, kent içi araç ve yaya ulaşımının iyileştirilmesi kapsamında cadde ve sokaklardaki teknik çalışmalarını sürdürüyor.

Çanakkale Belediyesi’nden çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilendirmede bulunuldu:

“Bu kapsamda son olarak devam eden çalışmalar arasında Barbaros Mahallesi Şekerpınar Mevkii bulunuyor. Bu alanda daha önce Sülün Sokak’ta ve Marmara Sokak’ta yol asfaltlama ve kaldırım döşeme çalışmaları gerçekleştirilmişti. Şimdi ise, Şekerpınar Caddesi’nde Çanakkale Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde üst yapı çalışmaları sürdürülüyor. Caddede kaldırım ve orta refüj düzenlemeleri gerçekleştirilirken, bu çalışmaların hemen ardından ise yol asfaltlama çalışmaları başlatılacak.

Yeni Güzergahlar Oluşturuluyor
Çanakkale Belediyesi, teknik çalışmalar kapsamında kent içi trafik yoğunluğunun azaltılması ve kontrollü bir şekilde sürdürülmesi adına yeni güzergahlar oluşturuyor. Bu çerçevede İnönü Caddesi devamından Esenler Mahallesi yönüne çıkış ve inişte yoğun olarak kullanılan Mehmet Kaptan Sokak ve Şehitler Camii önündeki kavşakta düzenleme çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmalar süresince, Şehitler Camii önüne yeni bir döner kavşak yapılmasının yanı sıra gidiş-geliş istikameti olarak kullanılan Mehmet Kaptan Sokak tek yönlü çıkış, bu sokağın paralelindeki Havan Tabya Sokak ise tek yönlü iniş güzergahı olarak düzenlenecek. Bu çalışma kapsamında ise, Havan Tabya Sokağın devamında yeni açılan yolda düzenlemeler gerçekleştiriliyor. Bu alandaki kaldırım ve yol düzenlemelerinin ardından, kavşak ve sinyalizasyon düzenlemeleri ile birlikte kente yeni bir güzergah kazandırılmış olunacak.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir